Zamknij

piątek, 14.09

Muzeum Etnograficzne w Warszawie, ul. Kredytowa 1

Bilety: Wstęp wolny

To tylko niektóre z haseł I Kongresu Historycznych Miejscowości Mazowsza, który odbędzie się 14-15 września w Warszawie i Górze Kalwarii. Wydarzenie ma skupić środowisko samorządowców, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych i innych ekspertów z województwa mazowieckiego. Po raz pierwszy przedstawiciele tych grup spotkają się, aby poznać dobre praktyki z zakresu turystyki kulturalnej i znaleźć inspirację do promocji swoich ośrodków. Kongres stworzy przestrzeń, w której samorządowcy z urzędów gminnych, miejskich, powiatowych i wojewódzkich spotkają się, aby wymienić wiedzą, kompetencjami i doświadczeniami z dziedziny rozwoju miast i regionów. W trakcie wydarzenia nastąpi również cenna wymiana informacji ze społecznikami i ekspertami oraz instytucjami publicznymi czy organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz historycznych miejscowości.
Efektem tej długofalowej współpracy ma być zaktywizowanie samorządów w celu podjęcia działań w ośrodkach, które nie wykorzystują jeszcze swojego kulturowego potencjału. Głównym organizatorem wydarzenia jest "Ład na Mazowszu" - Stowarzyszenie Ochrony i Promocji Miast-Ogrodów i Historycznych Miejscowości Centralnego Mazowsza. Pozostali organizatorzy to Mazowiecki Instytut Kultury, Gmina Góra Kalwaria, oraz Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie.Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Uzyskało także patronat honorowy Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.

Konferencja odbędzie się w godz. 10-18, w piątek, 14 września, w Państwowym Muzeum Etnograficznym (Warszawa, ul. Kredytowa 1, sala kinowa), w sobotę, 15 września, w Górze Kalwarii (Koszary Arche Hotel (ul. Dominikańska 11).  
Wstęp bezpłatny po zarejestrowaniu się pod adresem kongres@ethnomuseum.pl
Decyduje kolejność zgłoszeń.

 


niedziela20 stycznia

poniedziałek21 stycznia

wtorek22 stycznia

środa23 stycznia

czwartek24 stycznia

piątek25 stycznia

piątek1 lutego

niedziela10 lutego

czwartek14 lutego

środa20 lutego

sobota23 lutego

niedziela3 marca

piątek8 marca

niedziela10 marca

czwartek14 marca
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone