Koniec sytuacji, w której brak jednego leku przekreśla realizację całej recepty w danej aptece. Ministerstwo Zdrowia zapowiada zmianę, na którą wielu pacjentów czekało od lat.
Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące jednej z partii popularnych herbatników. Badania wykazały podwyższony poziom substancji, która może stanowić zagrożenie dla zdrowia. Konsumenci powinni sprawdzić opakowania i nie spożywać wskazanych produktów.
Nagrania z awantur, poniżania ludzi, znęcania się nad zwierzętami czy niebezpiecznych zachowań publikowane dla zysków mogą wkrótce skończyć się odpowiedzialnością karną. Sejm przyjął ustawę wymierzoną w patostreaming. Teraz projekt trafi do Senatu.
To jedne z najbardziej wyczekiwanych samolotów w historii polskiego lotnictwa wojskowego. W piątek, 12 czerwca, mieszkańcy polskich miast będą mogli zobaczyć w powietrzu myśliwce F-35 „Husarz”. Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało trasę i orientacyjny harmonogram przelotu.
Ministerstwo Infrastruktury przygotowuje zmiany, które mogą wpłynąć na tysiące kierowców wykonujących przewozy osób. Chodzi o nowe wymogi dotyczące niekaralności osób spoza Unii Europejskiej ubiegających się o licencję taxi.
Bardzo udanie rozpoczęła tegoroczny sezon startowy Aleksandra Witczuk, reprezentująca nasz region. Podczas Otwartych Mistrzostw Polski w Nordic Walking, które odbyły się w miniony weekend w Gorzowie Wielkopolskim, zawodniczka sięgnęła po tytuł Mistrzyni Polski w kategorii FD na dystansie 5 kilometrów.
10 czerwca 1999 roku Siedlce stały się jednym z ważnych punktów papieskiej pielgrzymki do Polski. To właśnie tego dnia miasto odwiedził Papież Polak – św. Jan Paweł II, wydarzenie, które na trwałe zapisało się w historii regionu oraz w pamięci jego mieszkańców.
Prokuratura Okręgowa w Siedlcach postawiła zarzuty 24 członkom obwodowych komisji wyborczych. Śledczy twierdzą, że podczas drugiej tury wyborów prezydenckich w 2025 roku doszło do nieprawidłowości przy liczeniu głosów i sporządzaniu protokołów. 12 podejrzanych przyznało się do zarzucanych czynów.
To jedna z najważniejszych tras wakacyjnych w Polsce. Każdego lata tysiące kierowców jadą nią nad Bałtyk lub wracają z urlopu. Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że w okresach największego ruchu na A1 mogą zostać podniesione szlabany, a opłaty czasowo zawieszone.
Siedlce po raz kolejny będą areną najważniejszego meczu sezonu w polskim rugby. W sobotę, 20 czerwca o godzinie 14:00, na Stadionie Miejskim przy ul. Jana Pawła II 6 odbędzie się finał Ekstraligi Rugby, w którym MKS Pogoń Awenta Siedlce zmierzy się z Energa Ogniwo Sopot.
Nauczyciele, urzędnicy, policjanci, strażacy czy pracownicy sanepidu mogą liczyć na podwyżki w 2027 roku. Rząd ogłosił już swoją propozycję. Problem w tym, że związki zawodowe oczekiwały znacznie więcej.
Rząd chce podnieść grzywny, które w niektórych przypadkach mogą wzrosnąć nawet dziesięciokrotnie. Prawnicy zwracają jednak uwagę na inny problem. W polskim prawie od 15 lat nie zmieniono progów wartości majątku, od których zależą surowsze kary za przestępstwa.
Rząd chce pomóc części artystów w opłacaniu składek ZUS i budowaniu przyszłych emerytur. Najnowszy sondaż pokazuje jednak, że większość Polaków nie popiera takiego rozwiązania. Wynik jest jednoznaczny.
Planujesz malowanie mieszkania, domu albo ogrodzenia? Najnowsza kontrola Inspekcji Handlowej wykazała nieprawidłowości w części farb i lakierów dostępnych na rynku. Wśród zakwestionowanych produktów znalazły się wyroby znanych marek.
Siedleccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę, 7 czerwca, w miejscowości Cisie-Zagrudzie. W zdarzeniu uczestniczyły samochód osobowy marki Peugeot oraz motocykl typu cross. Jedna osoba została przewieziona do szpitala.