Zamknij

Energetyka odnawialna ku zrównoważonej przyszłości

19:50, 24.04.2024 artykuł sponsorwany Aktualizacja: 19:51, 24.04.2024

Inwestowanie w odnawialne źródła energii są bardzo ważne dla zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska naturalnego. Energetyka odnawialna, wykorzystująca naturalne źródła energii, takie jak słońce, wiatr, wodę, geotermię czy biomasę, do produkcji energii elektrycznej oraz ciepła, staje się coraz bardziej znaczącym elementem globalnej transformacji energetycznej, a także istotną dziedziną w kontekście walki ze zmianami klimatycznymi.

Technologie energetyki odnawialnej, takie jak panele fotowoltaiczne, turbiny wiatrowe, elektrownie wodne, kolektory słoneczne i elektrownie geotermalne, umożliwiają wykorzystanie nieograniczonych zasobów energii ze źródeł odnawialnych, co prowadzi do zmniejszenia uzależnienia od paliw kopalnych.

Korzyścią wynikającą z rozwoju OZE jest nie tylko redukcja emisji gazów cieplarnianych, ale także wzmocnienie bezpieczeństwa energetycznego, zwiększenie lokalnej niezależności energetycznej i – co najważniejsze – tworzenie nowych miejsc pracy dla specjalistów w tej dziedzinie, takich jak technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Dlaczego warto zostać technikiem OZE

Wraz z rozwojem branży OZE zawód technika odnawialnych źródeł energii zyskuje coraz większą popularność. Wciąż poszukiwani są eksperci, przed którymi panele fotowoltaiczne, turbiny wiatrowe, elektrownie wodne czy systemy geotermalne nie mają żadnych tajemnic – są przecież niezbędni do ich projektowania, instalacji, konserwacji i naprawy. Technicy OZE mają specjalistyczną wiedzę z zakresu elektryki, mechaniki, elektroniki oraz automatyki, co czyni ich niezwykle cennymi na rynku pracy (więcej na ten temat: https://www.zawodoze.pl/).

Szkoła policealna Technik OZE

Aby zdobyć jak najlepsze kwalifikacje, które pomogą w zdobyciu honorowanego przez państwo certyfikatu oraz tytułu technika, warto ukończyć odpowiednią szkołę policealną. Nauka trwa zaledwie 1,5 roku i prowadzona jest w trybie zaocznym, dlatego kurs jest idealną propozycją dla tych, którzy chcą pogodzić obowiązki zawodowe z edukacją. Kształcenie podzielone jest na 2 etapy: pierwszy obejmuje kwalifikację z zakresu Montażu urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, a drugi z Eksploatacji urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Dzięki możliwości uczestnictwa w wykładach online, które są nagrywane i udostępniane w formie archiwum, studenci dostosowują naukę do swojego własnego tempa i harmonogramu. Zajęcia praktyczne odbywają się w oddziałach Szkoły Partnerskiej Viessmann, czyli w Piasecznie, Mysłowicach, Komornikach oraz we Wrocławiu. Aby uzyskać tytuł technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, należy także odbyć 160 godzin praktyki, z których mogą zostać zwolnione osoby już pracujące w branży.

Jeśli myślisz o przyszłości jako technik OZE szkoła policealna wie, jak kształcić specjalistów w tej dziedzinie, a Ty zyskasz pewność, że otrzymasz gruntowne przygotowanie do wykonywania zawodu i wsparcie profesjonalnej kadry na każdym etapie nauczania. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%