Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
08:42, 02.09.2021
Blachodachówka, blacha trapezowa, rynny, parapety, ale także elementy obudowy artykułów AGD i RTV, a nawet całe taśmy produkcyjne. To wszystko produkty, których powstanie nie byłoby możliwe bez precyzyjnego gięcia blach. Ta właśnie technologia plastycznej obróbki metalu zajmuje szczególne miejsce w funkcjonowaniu przede wszystkim branży budowlanej, ale także niemal w każdej innej. Jaka obecnie metoda sprawdza się jednak najlepiej? W jaki sposób dobrać sposób gięcia blach, aby uzyskać pożądany efekt finalny? Podpowiadamy.
08:39, 02.09.2021
Niekontrolowany wzrost ciśnienia w instalacji lub urządzeniu (wzrost ponad ustalone wartości), to realne zagrożenie wybuchem zbiornika lub nawet całej instalacji. Aby temu zapobiec stosuje się powszechnie zawory bezpieczeństwa, których rolą jest właśnie wyeliminowanie ryzyka eksplozji. Jak to się dzieje? Zasada działania tego typu zaworów jest zawsze taka sama. W momencie, gdy ciśnienie nadmiernie wzrośnie, tj. ponad ustalona wartość graniczną, zawór samoczynnie otworzy się, odprowadzi nadmiar gazu lub cieczy i następnie zamknie się, gdy ciśnienie spadnie i powróci do pożądanego poziomu. Czy każdy zawór bezpieczeństwa to zatem takie samo urządzenie? Otóż nie. Wybierając je warto zwrócić uwagę na kilka elementów.
14:22, 18.08.2021
Kupno mieszkania nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Znalezienie idealnego miejsca dla swojej rodziny lub dla siebie wymaga dużo cierpliwości i dalekowzroczności. Jeśli szukasz idealnego domu w mieście, jednym z najlepszych sposobów na znalezienie go jest zapytanie osób, które wcześniej zamieszkały w okolicy. Mogą pomóc Ci odkryć dzielnice o niskim wskaźniku przestępczości lub dobre szkoły, między innymi, dzięki czemu Twoje życie będzie łatwiejsze i wygodniejsze.
12:29, 18.08.2021
Na wybór miejsca do życia wpływa wiele czynników. Najlepiej wybrać taką lokalizację, która może sprostać wszystkim naszym oczekiwaniom. Okazuje się, że takim miejscem dla coraz większej ilości osób jest Nowy Dwór Mazowiecki. Miasto położone jest przy ujściu Narwi do Wisły, w województwie mazowieckim. Stanowi ono ważny ośrodek przemysłowy i usługowy. Jakie zalety ma mieszkanie w Nowym Dworze Mazowieckim?
13:27, 12.08.2021
Doradca klienta to jeden z najpopularniejszych stanowisk pracy w branży usługowej. Czym zajmują się osoby zatrudnione na tym stanowisku? Sprawdź, czego oczekują pracodawcy i dowiedz się, czy to praca dla ciebie. 
12:18, 27.07.2021
Sąsiedzkie relacje społeczne stały się szczególnie istotne w czasie pandemii. Jak pokazują badania socjologiczne, coraz więcej osób zwraca uwagę na dobre sąsiedztwo oraz poczucie więzi i przynależności, jakie daje wspólnota osiedlowa.
11:24, 27.07.2021
Każdy z nas marzy o przyciągającym spojrzenia śnieżnobiałym uśmiechu. Jego osiągnięcie ułatwiają nie tylko specjalistyczne paski, żele lub pasty wybielające, ale również profesjonalne zabiegi. Ich efekty są bardzo zadowalające, jednak problem pojawia się wśród osób, które noszą aparat ortodontyczny. Sprawdź, kiedy najlepiej zadbać o piękny uśmiech!
11:48, 26.07.2021
Radom to drugie pod względem liczby ludności miasto położone na terenie województwa mazowieckiego. Zastanawiasz się, czy opłaca się tu kupić mieszkanie? Sprawdziliśmy, co przemawia za wyborem tego miasta.
10:53, 22.07.2021
Mińsk Mazowiecki należy do aglomeracji warszawskiej, dlatego też wiele osób myśli o tym, żeby tu zamieszkać. Z jednej strony znajduje się blisko stolicy, z drugiej - okolica jest dużo bardziej spokojna. Jak to przekłada się na regionalny rynek nieruchomości?
13:53, 16.07.2021
Zazdrościsz innym pięknych domów i ogrodów, a sam musisz zadowolić się zwykłym balkonem? Pamiętaj, że nawet jeśli jest niewielki i teoretycznie mało funkcjonalny, to w rzeczywistości może stać się wspaniałą przestrzenią do prawdziwego relaksu dla Ciebie i Twojej rodziny. Kluczowe będą tu meble ogrodowe – bez problemu znajdziesz takie, które wpasują się w Twój styl. Jakie najlepiej wybrać?
14:14, 09.07.2021
Średnio 70% Polaków akceptuje pracę zdalną, a 80% z nas kojarzy się ona z wygodnym strojem. Ponad 1/3 badanych ocenia, że podczas lockdownu pracowała więcej niż wcześniej, średnio o ponad dwie godziny dziennie. Z czego najtrudniej było nam zrezygnować podczas lockdownu, czego robiliśmy więcej, a czego mniej? Pracownia badawcza IRCenter sprawdziła, jak ten czas oceniają osoby pracujące zdalnie z dziećmi uczącymi się zdalnie oraz osoby bez dzieci lub z dziećmi uczącymi się stacjonarnie.
13:38, 24.06.2021
Styl klasyczny jest koncepcją ponadczasową. Wnętrza urządzone w tym stylu są przyjazne i przytulne, stąd jest on wybierany przez wiele polskich rodzin. Sprawdzamy, co charakteryzuje styl klasyczny i jak urządzić wnętrza swojego mieszkania zgodnie z tą koncepcją.
10:06, 22.06.2021
Wartości kapitałowe są jednym z głównych wyznaczników potęgi danego przedsiębiorstwa. O ile ta kwestia jest oczywista, nowoczesny świat skierował możliwość oceny w zupełnie innym kierunku. W Internecie najwięksi giganci inwestują ogromne nakłady finansowe tylko (i aż) po to, żeby firma została wyświetlona jako pierwsze pole wyszukiwarki. Ponadto wymaga to dokładnej i systematycznej pracy, żeby zgarniać dla siebie jak największy obszar wyszukiwania. W takiej sytuacji więcej fraz będzie pasować do tego, czego akurat wyszukuje użytkownik, a więc również potencjalny klient.
10:04, 22.06.2021
Prowadzenie własnej firmy wiąże się z ponoszeniem pewnego ryzyka. Jednocześnie może jednak wygenerować najwyższe zyski. W wielu sytuacjach występuje taka zależność tzn. potrzeba ponoszenia wysokiego ryzyka jest połączona z możliwością generowania bardzo wysokich zarobków. Jednocześnie istnieją mechanizmy, które stosunkowo niewielkim kosztem pozwalają na ograniczanie ryzyka. Wszystkie informacje, które wcześniej zostały przedstawione, mogą reprezentować firmę przewozową.
13:03, 21.06.2021
Wiele osób planuje kupić działkę rolną, a następnie przekształcić ją na budowlaną. To ma sens, bo grunty rolne są tańsze od ziemi, dla której wydano pozwolenie na postawienie domu. Jak to zrobić? O czym trzeba pamiętać?