Zamknij

sobota, 13.04, godz. 19.00

Scena Teatralna Miasta Siedlce, ul. Bpa I. Świrskiego 31

Premiera polska spektaklu  „Nerka”. Schorowana żona szuka pomocy u męża, a gdy ten nie może podjąć decyzji - zwraca się z tą samą prośbą do przyjaciela. Stefan Vögel prowokuje widza stawiając wiele pytań, a także to kluczowe: czy oddałbyś bliskiej osobie swoją nerkę? Jest to zatem sztuka o moralności, o tym, co ważne, o relacjach międzyludzkich w chwili próby, ale jednak w komediowej konwencji.
Całkiem serio walkę o nerkę i walkę o uczucia toczyć będą dwa małżeństwa: cztery postaci, w które wcielą się aktorzy Teatru Es, znani widzom ze spektakli „Kantata na cztery skrzydła” i „Cudowna Terapia”: Urszula Gotowicka (Katarzyna), Dorota Kaczorek (Diana), Maciej Czapski (Arnold) i Robert Protasewicz (Hans).
Autor: Stefan Vögel. Przekład: Piotr Szalsza. Reżyseria: Robert Protasewicz, Waldemar Koperkiewicz. Produkcja: Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce. Partner projektu: Austriackie Forum Kultury. Rezerwacje i bilety dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS (ul. Bpa I. Świrskiego 31), tel. 25 794 31 89.

 

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone