Zamknij

niedziela, 13.01, godz. 16.00

Scena Teatralna Miasta Siedlce, ul. Bpa I. Świrskiego 31

Znaną baśń autorstwa E.T.A. Hoffmanna z muzyką Piotra Czajkowskiego w wykonaniu artystów Teatru Tańca Caro Dance, w reżyserii i choreografii Iwony Marii Orzełowskiej, będzie mozna zobaczyć na początku stycznia.
"Dziadek do Orzechów" - balet-feeria w 2 aktach i 3 obrazach po raz pierwszy został pokazany w petersburskim Teatrze Maryjskim w grudniu 1892 r. Polska premiera baletu, do którego muzykę napisał Piotr Czajkowski, odbyła się w 1958 r., w Studio Operowym w Bydgoszczy.
Ta ponadczasowa bajka, familijne przedstawienie, związane z tradycją bożonarodzeniową, porusza odwieczną tematykę walki dobra ze złem. Magię widowiska podkreśla przepiękna muzyka klasyczna, brzmiąca  nowocześnie, między innymi: porywający "Walc Kwiatów" - jeden z najpiękniejszych walców na świecie, "Taniec żołnierzyków" - ponadczasowy hit oraz wspaniałe wykonanie artystów związanych z Teatrem Tańca Caro - Mistrzów Świata, wielokrotnych finalistów i laureatów programu You Can Dance - Po prostu tańcz! Wszystko to oprawione w pełną uroku bożonarodzeniową scenografię.
Reżyserem i autorką choreografii jest Iwona Maria Orzełowska. Obsada:członkowie Teatr Tańca Caro.
 

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone