Zamknij

5 najlepszych aplikacji przydatnych w życiu codziennym

10:28, 02.03.2023 Materiał partnera Aktualizacja: 10:35, 02.03.2023
Skomentuj

Sprawdź 5 najlepszych aplikacji na urządzenia Android i iOS, które przydają się podczas codziennego funkcjonowania. Poznaj ich funkcje i pobierz je już dziś!

5 najlepszych aplikacji mobilnych przydatnych na co dzień

Rozwój technologii mobilnych ostatnimi czasy nabiera coraz większego rozpędu. Aplikacje mobilne co prawda już jakiś czas temu dość mocno zrewolucjonizowały świat pod względem komfortu korzystania z dobrodziejstw najnowszych technologii, ale i tak nieustannie potrafią zaskakiwać nas czymś zupełnie nowym. Dziś dzięki urządzeniom mobilnym i ogólnodostępnym aplikacjom możemy wygodnie oglądać ulubione filmy i seriale na Netflixie, sprawdzić saldo w banku, wykrywać metale czy zagrać na ulubionych automatach w kasynie Vulkan Vegas. Możliwości, jakie dają nam dzisiejsze smartfony i aplikacje, są zatem przeogromne, a co najlepsze nie ograniczają się wyłącznie do serwowania rozrywki.

Duża część użytkowników urządzeń mobilnych nie zdaje sobie sprawy, że dostępnych jest wiele ciekawych aplikacji, które znacząco ułatwiają funkcjonowanie w codziennym życiu, wprowadzając na zupełnie wyższy poziom takie kwestie jak produktywność, podróżowanie czy planowanie dnia. Postanowiliśmy przeszukać pod kątem tego typu aplikacji zarówno Sklep Google Play, jak i App Store. Spośród wszystkich znalezionych aplikacji wybraliśmy 5 według nas najbardziej przydatnych, które mogą okazać się dla wielu osób bardzo pomocne na co dzień, a wręcz zrewolucjonizować niektóre aspekty życia codziennego.

Google Maps

Zestawienie najbardziej przydatnych na co dzień aplikacji mobilnych nie mógł otworzyć nikt inny niż Google Maps. Ta najpopularniejsza na świecie w pełni darmowa aplikacja nawigacyjna, codziennie pomaga milionom użytkownikom docierać do najdalszych zakątków świata. Dzięki Google Maps nie trzeba już nikogo pytać o drogę, bo przemieszczanie się z jednego miejsca do drugiego stało się o wiele prostsze i wygodne. Bez względu na to, gdzie się znajdujemy i czym się poruszamy, Google Maps pokaże nam najlepszą z możliwych tras, która pozwoli nam najszybciej dotrzeć do celu samochodem, motocyklem, na rowerze, piechotą czy nawet samolotem.

Aplikacja jest rozwijana od wielu lat, przez co informacje, jakie uzyskujemy, są niezwykle precyzyjne i dokładne. Nasza pozycja na mapie podczas nawigowania jest odświeżana w czasie rzeczywistym, przez co dokładnie wiemy, w którym miejscu się znajdujemy — jest to przydatne przede wszystkim przy zjazdach na autostradzie. Aplikacja na bieżąco analizuje ruch na drodze i alarmuje w razie korków czy wypadków, automatycznie podstawiając najszybszą dostępną trasę, a także pokazując alternatywne drogi. Google Maps oferuje też kilka fajnych dodatkowych funkcji takich jak:

  • sterowanie głosowe;
  • sterowanie muzyką;
  • dodawanie przystanków na trasie;
  • możliwość korzystania z map offline;
  • podgląd na pobliskie ciekawe miejsca;
  • zapisywania lokalizacji gdzie zaparkowaliśmy pojazd.

Listonic

Jak powiedział kiedyś ktoś bardzo mądry: na zakupy nigdy nie chodzimy głodni i bez listy zakupów! Dzięki aplikacji Listonic jeden problem mamy już z głowy, bo listę zakupów mamy cały czas przy sobie — w smartfonie.

Listonic to darmowa aplikacja, która jest niekwestionowanym liderem pod względem tworzenia listy zakupów. Apka niesamowicie usprawnia codzienne zakupy i jest przede wszystkim bardzo wygodna. Z aplikacji można korzystać bez logowania i bez dostępu do internetu, jednak aby wykorzystać jej potencjał w całości, konieczne jest założenie konta. Po zalogowaniu się i stworzeniu listy zakupów jest ona przechowywana w chmurze i co najlepsze można ją udostępnić innym domownikom. Dzięki temu, gdy zapomnieliśmy czegoś dopisać do listy, nie ma już potrzeby dzwonienia do osoby, które udaje się do sklepu — wystarczy w czasie rzeczywistym edytować listę.

Kluczowe dodatkowe funkcje aplikacji Listonic to m.in. podział produktów na kategorie, gazetki promocyjne oraz przepisy i porady kulinarne.

Flo

Flo to darmowa aplikacja menstruacyjna, którą z pewnością doceni każda kobieta. Dzięki niej można w prosty sposób monitorować cykl menstruacyjny, owulację i dni płodne. Flo oferuje takie funkcje jak kalendarz menstruacyjny, dziennik stanu zdrowia czy opcję przypomnienia. We Flo możemy zapisywać informacje dotyczące trwającej miesiączki, czyli aktualny nastrój czy występowanie symptomów PMS. Takie informacje pozwalają aplikacji wyliczyć prognozowany termin kolejnej menstruacji, dzięki czemu miesiączka nigdy nas nie zaskoczy.

Aplikacja Flo pozwala również śledzić przebieg ciąży oraz monitorować ogólny styl życia na podstawie takich danych jak aktualna masa ciała, długość snu, ilość wypitej wody czy aktywność fizyczna i seksualna.

Fitatu

Prowadzenie dziennika żywieniowego to ważna kwestia, gdy chcemy zadbać o dobrą formę czy po prostu schudnąć lub przytyć. Fitatu w tym zakresie sprawdza się idealnie. Aplikacja oferuje bardzo dużą bazę produktów, przez co kontrolowanie spożywanych kalorii, makroskładników i witamin jest przyjemne i wygodne. Jeszcze większy komfort użytkowania zapewnia funkcja automatycznego dodawania spożytego jedzenia przy użyciu skanera kodów kreskowych — wystarczy smartfonem zeskanować kod kreskowy na opakowaniu produktu.

Kaloryczność i proporcje makroskładników w diecie możemy albo dostosować indywidualnie, albo też skorzystać z automatycznego wyliczenia na podstawie wagi, wzrostu, aktywności fizycznej i wagi docelowej. Korzystając z opcji automatycznej, Fitatu wyliczy dla nas prognozowany termin osiągnięcia docelowej masy ciała. W aplikacji możemy również monitorować zmiany obwodów ciała, dodawać wykonane treningi, a także zsynchronizować ją z aplikacjami sportowymi takimi jak przykładowo Google Fit.

TickTick

Prosta, a zarazem bogata w funkcje aplikacja zwiększająca produktywność w ciągu dnia. TickTick to apka skierowana przede wszystkim do ludzi, którzy z wyprzedzeniem lubią planować swoje działania i zadania.

Dzięki aplikacji możemy tworzyć listy zadań do wykonania i zarządzać nimi w jednym miejscu. Zadania możemy dzielić na kategorie, nadawać im priorytety, a także tworzyć podzadania. Do każdego z zadań możemy dodać deadline, notatkę, załączniki, zdjęcia, komentarze, a także ustawić przypomnienie o zbliżającym się terminie realizacji. TickTick oferuje także kilka ciekawych dodatkowych funkcji m.in. timer do techniki Pomodoro, macierz Eisenhowera i funkcję mini kalendarza.

(Materiał partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%