Zamknij

piątek, 14.09

Muzeum Etnograficzne w Warszawie, ul. Kredytowa 1

Bilety: Wstęp wolny

To tylko niektóre z haseł I Kongresu Historycznych Miejscowości Mazowsza, który odbędzie się 14-15 września w Warszawie i Górze Kalwarii. Wydarzenie ma skupić środowisko samorządowców, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych i innych ekspertów z województwa mazowieckiego. Po raz pierwszy przedstawiciele tych grup spotkają się, aby poznać dobre praktyki z zakresu turystyki kulturalnej i znaleźć inspirację do promocji swoich ośrodków. Kongres stworzy przestrzeń, w której samorządowcy z urzędów gminnych, miejskich, powiatowych i wojewódzkich spotkają się, aby wymienić wiedzą, kompetencjami i doświadczeniami z dziedziny rozwoju miast i regionów. W trakcie wydarzenia nastąpi również cenna wymiana informacji ze społecznikami i ekspertami oraz instytucjami publicznymi czy organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz historycznych miejscowości.
Efektem tej długofalowej współpracy ma być zaktywizowanie samorządów w celu podjęcia działań w ośrodkach, które nie wykorzystują jeszcze swojego kulturowego potencjału. Głównym organizatorem wydarzenia jest "Ład na Mazowszu" - Stowarzyszenie Ochrony i Promocji Miast-Ogrodów i Historycznych Miejscowości Centralnego Mazowsza. Pozostali organizatorzy to Mazowiecki Instytut Kultury, Gmina Góra Kalwaria, oraz Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie.Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Uzyskało także patronat honorowy Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.

Konferencja odbędzie się w godz. 10-18, w piątek, 14 września, w Państwowym Muzeum Etnograficznym (Warszawa, ul. Kredytowa 1, sala kinowa), w sobotę, 15 września, w Górze Kalwarii (Koszary Arche Hotel (ul. Dominikańska 11).  
Wstęp bezpłatny po zarejestrowaniu się pod adresem kongres@ethnomuseum.pl
Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone