REKLAMA
00:00, 21.11.2017
Przekaźniki czasowe są urządzeniami, które posiadają bardzo specyficzny mechanizm. To właśnie dzięki niemu możliwe staje się wykorzystywanie różnych funkcji czasowych. Wykorzystywane są one na wiele różnych sposobów, gdyż posiadają wiele odmian. Dlatego warto wiedzieć w jaki sposób można w pełni wykorzystać potencjał przekaźników czasowych.
00:00, 15.11.2017
Geodezja i pomiary budowlane to dziedzina, w której w ostatnich dziesięcioleciach obserwować można stały postęp - kolejne lata przynoszą rozwiązania, które pozwalają mierzyć coraz dalej i precyzyjniej, szybciej i wygodniej. Ogromny postęp technologiczny zauważyć można między innymi w dziedzinie inwentaryzacji i konserwacji zabytków, która na dobre żegna się z pomiarami opartymi wyłącznie na taśmie pomiarowej, z ewentualnym dodatkiem dalmierza i zdjęć, z których detale przerysowuje się ręcznie. To, co najciekawsze, dzieje się dziś na styku optyki i technologii elektronicznych - tam, gdzie precyzyjny obraz łączy się z precyzyjnym pomiarem.
00:00, 09.11.2017
Urządzanie dziecięcego pokoju jest zajęciem tak wdzięcznym, że potrafi sprawić wiele radości nie tylko najmłodszym, ale również ich rodzicom. Lubiane bajkowe motywy i przyjemna dla oka kolorystyka sprawiają, że nawet dorośli przenoszą się na chwilę do krainy pięknych księżniczek i dzielnych rycerzy. Zobaczcie, jakie propozycje mebli dziecięcych dla Was przygotowaliśmy.
12:50, 07.11.2017
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył wysyłkę ponad 3,6 mln listów do płatników składek z informacją o nowym indywidualnym numerze składkowym. Niestety duża część korespondencji nie została odebrana. Dotyczy to ponad 1000 przedsiębiorców z terenu wschodniego Mazowsza. Bez numeru rachunku od nowego roku nie uda się przelać pieniędzy za składki.
08:40, 03.11.2017
Wypadek. Chwila grozy, ale szybko trzeba ochłonąć. Jeśli nic Ci nie jest, pora zainteresować się rozliczeniami za szkody. Kto za nie płaci? Rozważmy możliwe scenariusze.
00:00, 01.11.2017
Każdego miesiąca kolejni pracownicy zwalniani są bez okresu wypowiedzenia i to w dodatku z ich winy. Jednak według prawa pracy ten rodzaj zwolnienia musi być podparty konkretnymi warunkami. W dodatku nie zawsze pracodawca ma prawo zastosować zwolnienie dyscyplinarne.
06:00, 25.10.2017
Na wysokość składki ubezpieczenia OC wpływa wiele czynników. Chociaż istotną rolę odgrywa przede wszystkim wiek kierowcy oraz jego doświadczenie w prowadzeniu pojazdów, niektóre firmy ubezpieczeniowe biorą pod uwagę... wykonywany zawód. Z czego to wynika i kto musi liczyć się z wysokimi składkami? Odpowiadamy.
00:00, 25.10.2017
Troska o groby najbliższych osób to wciąż żywy obraz pamięci oraz swojego rodzaju hołd, jaki możemy złożyć tym, których nam tak bardzo brakuje. Jeśli chcesz, aby groby Twoich najbliższych były zadbane, musisz pamiętać o nich nie tylko przed listopadowymi Zaduszkami. O czym warto pamiętać na co dzień i na czym się skupić, aby uzyskać pożądane efekty w postaci zadbanego nagrobka? Przeczytaj poniższe wskazówki i zacznij dbać odpowiednio o mogiłę najbliższych!
13:46, 23.10.2017
Nie da się prowadzić biznesu w oderwaniu od tego, co tu i teraz. Bycie na czasie to jeden z podstawowych warunków efektywnego funkcjonowania firmy. Na szkoleniu „Dzień Dobry Biznes” spotkali się ci, którzy nie zamierzają zostać prześcignięci.
09:36, 14.10.2017
„Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości” pod takim hasłem odbywać się będzie 19 i 20 października w Siedlcach III Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2017. Patronat nad szczytem objęła Prezes Rady Ministrów Beata Szydło.
REKLAMA
10:23, 11.10.2017
Jedna recepta na sukces w biznesie nie istnieje. Oprócz dobrego pomysłu liczy się na pewno umiejętność poruszania w dynamicznie rozwijającym się świecie oraz zręczność we współpracy z partnerami. Te i inne sfery życia przedsiębiorców będą przedmiotami bezpłatnego szkolenia „Dzień Dobry Biznes!”, które odbędzie się 19 października w Siedlcach.
13:38, 05.10.2017
W niektórych branżach wykupienie ubezpieczenia jest ważniejsze niż w innych, to nie ulega wątpliwości. To takie istotne, bo istnieje więcej możliwości ewentualnych szkód. Szczególnie w branży motoryzacyjnej to ważne, a zaliczamy do niej salony, komisy i oczywiście warsztaty samochodowe. Każde z nich zajmuje się czymś innym, a więc i zakres ochrony jest trochę inny.
11:01, 05.10.2017
Najlepsza polisa to oczywiście taka, która odpowiada na potrzeby ubezpieczonego zarówno pod względem wysokości składki, jakości ochrony, jak i wypłaty odszkodowania w przypadku zaistnienia szkody.
12:53, 02.10.2017
Od nowego roku zrobienie przelewu do ZUS będzie tak proste jak opłacenie rachunku za prąd. Posłuży temu numer rachunku składkowego – oddzielny dla każdego przedsiębiorcy. Swój numer otrzymasz listem poleconym. Właśnie ruszyła wysyłka informacji, którą na Mazowszu otrzyma niemal 645 tysięcy przedsiębiorców.
09:02, 18.09.2017
E-składka zacznie obowiązywać już od 1 stycznia 2018 roku. Przedsiębiorcy do tego czasu otrzymają nr rachunku bankowego, na który będą od nowego roku opłacać składki. Zamiast trzech albo czterech przelewów miesięcznie będą wysyłać tylko jeden.
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2017