Zamknij
REKLAMA

Wiosna spędzona na placu zabaw? Nie w tym roku

13:31, 25.03.2020 | K.U
REKLAMA
Skomentuj

Czas kalendarzowej wiosny sprzyja cieplejszej pogodzie i spotkaniom na świeżym powietrzu. W tym roku ze względu na szerzącą się epidemię koronawirusa samorządy sugerują spędzenie pierwszych wiosennych dni w domu.

Władze gmin Stara Kornica i Sarnaki zabroniły korzystania z placów zabaw i siłowni plenerowych dostępnych na terenie tych samorządów. Powodem jest zagrożenie korona wirusem: „Pojawia się ostatnio sporo rodziców ze swoimi pociechami na placach zabaw, co w obecnej sytuacji epidemiologicznej jest zdecydowanie niewskazane.” – czytamy uzasadnienie tej decyzji na stronie internetowej gminy Sarnaki. „Zachęcamy do spacerów, spędzania czasu we własnym ogrodzie. Nie zapraszajmy jednak sąsiadów, by nie powodować niepotrzebnego zagrożenia. Postępujmy rozważnie”.

Zgodnie z zaostrzoną kwarantanną na terenie Polski, od środy 25 marca na świeżym powietrzu przebywać można wyłącznie w drodze do pracy, sklepu i w celu załatwienia bardzo ważnych spraw. Spotykać się można jedynie w dwuosobowych grupach - nie licząc spotkań z najbliższą rodziną.

(K.U)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone