Wiosenny długi weekend to dla jednych otwarcie sezonu grillowego, a dla innych – po prostu błogie lenistwo. Banki Żywności zawsze wyznają tę samą zasadę: bez względu na to, jak spędzimy ten czas, ważne, żeby upłynął pod znakiem niemarnowania.
Mieszkańcy województwa mazowieckiego do 19 sierpnia aktywowali już 107 tys. bonów turystycznych. W sumie na Mazowszu te świadczenia może otrzymać niemal 620 tys. osób. W całym kraju Polacy wykonali ponad 143 tys. transakcji bonami. Suma zrealizowanych płatności przekroczyła 100 mln zł.
Po dwóch miesiącach wreszcie będziemy mogli zadbać o swoją fryzurę pod okiem specjalisty. Znamy datę otwarcia salonów fryzjerskich. Niestety osoby prowadzące tego typu działalność oraz klienci, spotkają się z licznymi obostrzeniami, które znacząco skomplikują procedurę zwykłego ostrzyżenia się.
Choć drożyzna z początku pandemii koronawirusa nieco ustąpiła, to ceny niektórych podstawowych produktów w każdym gospodarstwie domowym poszły w górę. Chodzi m.in. o chleb i cukier.
Urząd Statystyczny w Warszawie zebrał najnowsze informacje o podregionie siedleckim (m. Siedlce, powiaty: węgrowski, sokołowski, garwoliński, siedlecki, łosicki).
Dziś maksymalna wysokość mandatu za przekroczenie limitu prędkości to 500 zł i w najbliższym czasie to się raczej nie zmieni. Trwają jednak już prace nad skutecznością ściągalności kar – pisze portal auto-świat.pl
Restauratorzy należą do jednej z najbardziej poszkodowanych przez koronawirusa branż. Jednak według nieoficjalnych informacji część z nich już wkrótce wróci do prawie normalnego funkcjonowania. Warunek? Restauracja musi mieć ogródek. Inaczej wciąż pozostanie zamknięta.
W Polsce przeprowadza się coraz więcej amputacji z powodu tak zwanej stopy cukrzycowej. Pacjenci przychodzą do lekarzy za późno, problemem jest też żmudna i kosztowna terapia. Wychodzi na to, że amputacja jest najtańszym leczeniem, które przynosi „zysk szpitalowi”. W Polsce amputacji jest dużo więcej niż w Europie. Dla przykładu od 2014 roku z około 3700 wzrosła do ponad 4 tys. w 2017 roku.
6 grudnia weszły w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego – tzw. jazdy na suwak, wprowadzone ustawą z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 2202).