Zamknij

"A w filmie polskim, proszę pana, to jest tak". Historia kina dla seniorów

JM 11:22, 30.09.2025 Aktualizacja: 13:18, 27.10.2025
Skomentuj

"Weekend Seniora z Kulturą" dotarł do Siedlec! Muzeum Regionalne zaprasza wszystkich seniorów na darmowe zwiedzanie!

Z kulturą można obcować w każdym wieku - a zwłaszcza jesienią życia, gdy jest czas na nowe pasje i zainteresowania. W ramach cyklu "Weekend Seniora z Kulturą"  Muzeum Regionalne im. Mieczysława Asłanowicza zaprasza 4 i 5 października wszystkich seniorów - tych starszych ciałem, ale wciąż młodych duchem -  na bezpłatne zwiedzanie wystaw.
Nie obędzie się jednak bez dodatkowych atrakcji! W niedzielę, punktualnie o godz. 14.00 rozpocznie się prelekcja  "Od czarno-białych kadrów do wielkiego ekranu. Siedleckie spotkanie z historią kina". Wydarzenie to jest niepowtarzalną okazją do zapoznania się z drogą, jako przeszło kino - od pierwszych wynalazców i wynalazków po czasy obecne. Prelekcja jest jednocześnie uroczystym zakończeniem wystawy „Historia kina w Siedlcach 1908-1939”, prezentowanej w muzeum od maja. Wstęp na wydarzenie kosztuje symboliczne 2 zł.
Autorem prelekcji jest Paweł Przewoźny - człowiek wielu talentów. Zajmuje się historią kina i reżyserią, ale równie dobrze czuje się na scenie jako raper Under. Działa także społecznie – prowadzi warsztaty w szkołach, zakładach poprawczych i więzieniach, promując zdrowy tryb życia i walkę z nałogami.

(JM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%