Zamknij

Żłobek coraz bliżej

16:08, 20.01.2021 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Znamy już stawki za pobyt w pierwszym miejski żłobku i termin jego uruchomienia. A to nie wszystko.

14 stycznia odbyła się sesja łukowskiej Rady Miasta. W jej programie znalazła się między innymi uchwała dotycząca wysokości stawek za pobyt dzieci w żłobku. Sumy te odpowiadają wcześniejszym zapowiedziom burmistrza Piotra Płudowskiego. I tak miesięczna opłata wyniesie 350 zł, opłata za każdą dodatkową godzinę opieki wykraczającą poza 10 godzin dziennego pobytu dziecka - 25 zł, a maksymalna dzienna opłata za wyżywienie dziecka - 13 zł.

Dzień później władze miasta podały kolejną dobrą wiadomość. Łuków otrzymał dofinansowanie w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” edycja 2021 moduł 2. Ma on zapewnić funkcjonowanie takich miejsc, utworzonych przez jednostki samorządu terytorialnego z udziałem wcześniejszych edycji programu. Łączna wartość przyznanego miastu dofinansowania wyniosła 46.080 zł. Oznacza to, że w całym 2021 r. resort dołoży do zapewnienia opieki każdemu z 48 maluchów po 80 zł miesięcznie.

- Pieniądze, jak wskazuje nazwa programu, przeznaczone zostaną na bieżące funkcjonowanie placówki. Nie są one „znaczone”, to znaczy wchodzą w skład całego budżetu żłobka i można je wydać wedle uznania - wyjaśnia Tomasz Goławski, kierownik Referatu Promocji w Wydziale Zarządzania Projektami i Promocji łukowskiego magistratu.

Z kolei sam burmistrz podczas ostatniego spotkania z mieszkańcami na facebooku skomentował: - Nie jest to może oszałamiająca kwota. Myślę jednak, że ważna jest każda złotówka, która pomoże w funkcjonowaniu tej jednostki.

Nabór do łukowskiego żłobka trwa od 11 stycznia i zakończy się 22 stycznia. Dokumenty można składać w pokoju nr 107 na drugim II w Urzędzie Miasta (ul. Piłsudskiego 17). Ogłoszenie wyników rekrutacji zaplanowano na 27 stycznia.

T Goławski zdradza, co dalej.

- Szacujemy, że jednostka rozpocznie funkcjonowanie w lutym. Na razie nie podajemy jednak konkretnej daty, ponieważ obecnie trwają procedury odbioru budynku. Czekamy też na wpis do rejestru żłobków - kończy.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%