Zamknij

Czy Węgrów jest jeszcze twierdzą PiS?

14.24, 21.09.2022 KL
Skomentuj
REKLAMA

Relację ze spotkania posłów Platformy Obywatelskiej na czele z Rafałem Trzaskowskim w Węgrowie, jedna ze stacji telewizyjnych określiła jako wizytę  w wyborczej twierdzy PiS.  

Uzasadniła to wynikami wyborów prezydenckich w mieście i  powiecie węgrowskim w 2020 roku. Wygrał je wówczas w Węgrowie Andrzej Duda z wynikiem 54,6 proc. głosów. W powiecie węgrowskim Duda zdobył 70,8 proc. głosów. PiS był także zwycięzcą wyborów parlamentarnych w 2019 roku.

Bardzo aktywną uczestniczką różnych powiatowych i miejskich imprez jest senator Maria Koc z PiS.  Dlatego miejscowi działacze PO uznali za swój sukces liczny udział mieszkańców Węgrowa w spotkaniu, a prezentowane przez nich oceny sytuacji politycznej i gospodarczej w kraju mieszkańców jako zmianę postaw i wyborczych preferencji. 

W spotkaniu na pytania uczestników odpowiadali  prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski,  posłowie Barbara Nowacka, Sławomir Nitras, Czesław Mroczek, Kamila Gasiuk-Pihowicz oraz  członek zarządu województwa Elżbieta Lanc.

Na spotkanie z politykami Koalicji Obywatelskiej w Węgrowskim Ośrodku Kultury przyszło ponad 200 osób. Ich udział jest z pewnością świadectwem zmian  zachodzących w nastrojach  mieszkańców miast takich jak Węgrów oraz wielu wsi, którzy każdego dnia konfrontują deklaracje i propagandę rządu z własną pogarszającą się sytuacją.

Na terenie powiatu obserwujemy także rosnącą aktywność działaczek PO, a szczególnie  poseł Kamili Gasiuk-Pihowicz  i szefowej węgrowskich struktur partii Danuty Domańskiej oraz wielu innych osób. Aktywnie wspierają je niektórzy działacze samorządowi na czele z radnymi powiatu oraz wiceburmistrz miasta Halina Ulińską.

Na spotkaniu  było wielu samorządowców, m.in. burmistrz Węgrowa Paweł Marchela, były starosta węgrowski Krzysztof Fedorczyk, wójt gminy Sadowne Waldemar Cyran, wójt gminy Grębków Bogdan Doliński, burmistrz Mińska Mazowieckiego Marcin Jakubowski oraz burmistrz Mrozów Dariusz Jaszczuk.

Podczas spotkania  publiczność zadawała pytania na które odpowiadali  politycy. Dominowały wypowiedzi prezentujące  wniosek, że „trzeba jak najszybciej odsunąć PiS od władzy”.

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

wyborca wyborca

4 1

Trafna ocena ,że na terenie powiatu węgrowskiego obserwujemy rosnącą aktywność działaczek PO, a szczególnie poseł Kamili Gasiuk-Pihowicz i szefowej węgrowskich struktur partii Danuty Domańskiej . Nie obudzili sie dawni liderzy PO i PSL. 21:58, 21.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

senior wyborcasenior wyborca

3 1

Brak było na sali ludzi młodych. Do młodych mogłem zaliczyć prezydenta Trzaskowskiego i poseł Gasiuk-Pichowicz. 07:58, 22.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

młodzieniec młodzieniec

2 2

Brak wśród opozycjonistów ludzi młodych to problem wszystkich partii. 08:00, 22.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Z perspektywyZ perspektywy

0 1

Sali była połowa, a wśród zgromadzonych mieszkańcy Siedlec, Mińska, Sokołowa i nawet Ostrowi. Węgrów widać jeszcze myśli i ma gdzieś KOmuchów. 12:52, 22.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

odpowiadajac na pytaodpowiadajac na pyta

0 1

to chyba tak, bo patrzac po twarzach obecnych na sali to 85% przyjezdni a reszta emeryci rodem z minionego ustroju 12:57, 22.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%