Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach informuje, że z dniem 8 kwietnia decyzją Narodowego Funduszu Zdrowia zamknięta zostanie Poradnia Zdrowia Psychicznego dla dzieci. W wyniku tej decyzji placówka zakończy działalność, jednak w okresie do tego dnia kontynuowane będą świadczenia zdrowotne jedynie dla dotychczasowych pacjentów oraz tych, którzy oczekują na wizytę w ramach już zaplanowanego terminu.
Kontynuacja terapii tylko dla dotychczasowych pacjentów
Osoby, które korzystały z usług Poradni, nie muszą się martwić o przerwanie rozpoczętej terapii. Do 8 kwietnia będą miały możliwość kontynuowania leczenia zgodnie z wcześniej ustalonymi terminami. Niestety, z chwilą zamknięcia placówki, dalsze świadczenia zdrowotne będą już niemożliwe.
Dla nowych pacjentów alternatywne placówki
Dzieci i młodzież, które nie zdążyły skorzystać z usług Poradni Zdrowia Psychicznego, a także ich rodzice, którzy planują zapisanie swoich pociech na terapię, będą musieli skorzystać z usług innych placówek. Warto wiedzieć, że istnieje możliwość skorzystania z usług podmiotów, które posiadają umowy z NFZ na świadczenie usług psychiatrycznych i terapeutycznych w 2025 roku i latach kolejnych.
Gdzie szukać pomocy?
Dla małoletnich pacjentów, którzy potrzebują wsparcia z zakresu psychiatrii i leczenia uzależnień, dostępne będą inne ośrodki. W Siedlcach można skorzystać z usług:
EZRA UKSW SP. Z O.O., ul. Sienkiewicza 52, tel. 690 077 702
Centrum Medyczno-Diagnostyczne SP. Z O.O., ul. Sokołowska 161, tel. 25 631 08 67 działające obecnie przy ul. Aleksandrowskiej 4
Pełny wykaz ośrodków, które oferują pomoc w zakresie zdrowia psychicznego dla dzieci, można znaleźć na stronie www.pacjent.gov.pl w zakładce „System zdrowia” oraz na platformie https://terminyleczenia.nfz.gov.pl.
Zakończenie działalności Poradni Zdrowia Psychicznego dla dzieci to poważna zmiana, która będzie miała wpływ na wielu pacjentów i ich rodziny. Warto już teraz zapoznać się z alternatywnymi placówkami, aby uniknąć przerwy w leczeniu i zapewnić odpowiednią opiekę psychiatryczną najmłodszym pacjentom.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz