Zamknij
REKLAMA

Kalendarz dni wolnych 2020. Kiedy warto brać urlop?

19:46, 02.01.2020 | SK
Skomentuj
REKLAMA

Rok 2020 nie będzie łaskawy dla osób, które chcą cieszyć się dłuższym urlopem z powodu świąt. Większość uroczystości wypada w soboty i niedziele.

Najbliższym długim odpoczynkiem od obowiązków będą cieszyli się uczniowie. Ferie zimowe w naszym regionie wypadają w następujących terminach: 10.02 - 23.02 (województwo mazowieckie) oraz 13.01 - 26.01 (województwo lubelskie). Wakacje rozpoczną się w tym roku 27 czerwca i potrwają jak zwykle do 31 sierpnia. 

Kolejny czas wolny od pracy przypada w Święta Wielkanocne, które w tym roku obchodzimy 12 i 13 kwietnia. Nie będą one jednak gwarantowały kilku dni urlopu, ponieważ zgodnie z tradycją przypadają na niedzielę i poniedziałek. Niestety, w tym roku pierwsze dni maja również wypadają niekorzystnie - 1 maja to piątek, a 3 - niedziela. Aby zapewnić sobie dłuższy odpoczynek, należy wykorzystać cztery dni urlopu - od 25 kwietnia do 3 maja. 

Boże Ciało stanowi dzień wolny od pracy i wypada jak zawsze w czwartek (w tym roku będzie to 11 czerwca). Wzięcie urlopu na piątek 12 czerwca gwarantuje czterodniowy odpoczynek. Można również w tym czasie wykorzystać trzy dni urlopu i cieszyć się dziewięcioma dniami wolnego. 

Sierpniowe Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny w tym roku obchodzić będziemy w sobotę. Również w weekend wypada 1 listopada - wspomnienie Wszystkich Świętych w tym roku w niedzielę. 11 listopada to środa, zatem by przedłużyć sobie wolne, należy wykorzystać dwa dni urlopu.

Boże Narodzenie (25 i 26 grudnia) to piątek i sobota, zatem pracownicy mogą liczyć tylko na jeden wolny dzień.


fot.: sekowa.pl


 

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA