Zamknij

Jubileusz 75-lecia LO im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie

09:02, 06.10.2019 | A.K
REKLAMA
Skomentuj

Zbliża się jubileusz 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie. Obchody połączone będą z kolejnym już zjazdem absolwentów i wychowanków szkoły.

Łochowskie liceum od 2015 roku wraz z Technikum Teleinformatycznym i Technikum Logistycznym wchodzi w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie. Początki liceum sięgają 1944 roku i związane są z osobą dzisiejszej patronki szkoły Marii Sadzewiczowej. To ona doprowadziła do powstania szkoły średniej, która następnie ewoluowała w Liceum Ogólnokształcące. (...) Zmarła dwa lata później a jej imię nadano szkole w 1967 roku. Tę niezwykłą osobę przybliża nam książka nauczycielki łochowskiego LO, Anny Boguszewskiej „Opowieść o łojowej świeczce”, którą będą mogli otrzymać uczestnicy zjazdu absolwentów.

Wysokie wskaźniki

Łochowska szkoła umiejętnie łączy tradycję z nowoczesnością. Przekłada się to na dobrą opinię w społeczności lokalnej i dużą liczbę chętnych do nauki w ZSP Łochów. Dziś łochowskie Liceum to szkoła nowoczesna, otwarta na każdego ucznia i jego potrzeby. W ostatnich latach może pochwalić się wysokimi wskaźnikami EWD, najlepszą w powiecie węgrowskim – stuprocentową zdawalnością matur i sukcesami na polu artystycznym i sportowym. Uczniowie uczestniczą w wielu konkursach i przeglądach artystycznych. W szkole odbywają się  naukowe konferencje geograficzne i historyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi ze świata nauki, kultury i sportu. Zapraszani są absolwenci szkoły, którzy opowiadają o swoich sukcesach i dokonaniach. (...)

Wielkie sukcesy w kraju i za granicą odnosi szkolny zespół cheerleaders „Iskra”. Znany nie tylko w powiecie węgrowskim jest Uczniowski Zespół Tańca Ludowego „Sadzewiczowa” doceniony w 2018 r. nagrodą Marszałka Województwa Mazowieckiego. Działalność artystyczną dopełniają zespoły „Raz na jakiś czas, nie częściej niż raz w roku, zawsze na dzień kobiet”, „Aniołki Andrzeja” i szkolna grupa teatralna.

Wyjątkowe obchody

(...) Zjazd Absolwentów odbędzie się w sobotę, 12 października, w LO w Łochowie. Obchody rozpoczną się o godzinie 10 mszą świętą, w kościele w Łochowie. Po rejestracji uczestników w budynku liceum o godzinie 12.30 rozpocznie się część oficjalna na hali sportowej im. Mariana Dzięcioła burmistrza Łochowa. Po części oficjalnej przewidziany jest obiad i spotkania w klasach, a o godzinie 20 rozpocznie się Bal Absolwentów. Szczegółowe informacje dotyczące zjazdu są dostępne na stronie internetowej www.liceumlochow.pl i na stronie facebookowej szkoły.

Więcej w aktualnym wydaniu Życia Siedleckiego

Michał Kołodziejek

(A.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone