Zamknij

Najlepsi w powiecie łukowskim

07:37, 13.02.2021 | IR
Skomentuj
REKLAMA

Gmina zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego projektu „Pod biało-czerwoną”. Już wkrótce stanie w niej maszt.

Objęta honorowym patronatem premiera Mateusza Morawieckiego akcja zakłada sfinansowanie przez rząd zakupu masztów i flag w poszczególnych gminach.

„(...) to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie” - pisali organizatorzy kilka miesięcy temu.

Aby wziąć udział w akcji, należało zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia (dla gmin do 20 tys. mieszkańców - 100, od 20 tys. do 100 tys. - 500, powyżej 100 tys. - 1000) na stronie projektu. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogli oddawać jej mieszkańcy.

Ostatecznie w projekcie „Pod biało-czerwoną” prawie 418 tys. osób uczestniczyło w całej Polsce. Do akcji włączyła się także licząca 4.649 mieszkańców gmina Wola Mysłowska. „326 procent wymaganych głosów i pierwsze miejsce w powiecie łukowskim - oto wyniki naszej gminy uzyskane w akcji (...). Na nasz maszt zagłosowało aż 326 osób i to dało nam najlepszy wynik. Tak walczyliśmy o zakup i montaż masztu z biało-czerwona flagą. Jesteśmy w finale projektu” - oznajmiła kilka dni temu gmina na swojej stronie internetowej.

Jak tam napisano, w związku z faktem, że obecnie priorytetem rządu jest walka ze skutkami epidemii COVID-19, zakup i montaż masztów z flagami w gminach, które spełniły warunki projektu, przesunięto na termin późniejszy w 2021 r..

(IR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%