Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach zatrzymali kierującą, która rażąco przekroczyła dozwoloną prędkość w miejscowości Zawady. Do zdarzenia doszło we wtorek, 13 stycznia.
Jak informuje policja, 35-letnia mieszkanka Międzyrzeca Podlaskiego, kierująca samochodem marki Peugeot, poruszała się w obszarze zabudowanym z prędkością 102 km/h, mimo obowiązującego ograniczenia do 50 km/h. Przekroczenie prędkości zostało zarejestrowane przez policyjny wideorejestrator znajdujący się w nieoznakowanym radiowozie.
Funkcjonariusze pełnili służbę w ramach grupy SPEED, której zadaniem jest eliminowanie z ruchu drogowego kierowców w sposób rażący naruszających przepisy i stwarzających zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu.
Za popełnione wykroczenie kobiecie zatrzymano prawo jazdy. Została ona również ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz otrzymała 13 punktów karnych.
Policja po raz kolejny apeluje do kierowców o przestrzeganie ograniczeń prędkości, szczególnie w obszarach zabudowanych, gdzie nadmierna prędkość znacząco zwiększa ryzyko tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz