Zamknij

II Festiwal Kultury i Tradycji Regionu

13:03, 25.09.2023 Aktualizacja: 13:04, 25.09.2023
Skomentuj

To już druga odsłona Festiwalu Kultury i Tradycji Regionu, która w tym roku przyciągnęła mieszkańców powiatu to Gończyc.

Festiwal to możliwość podzielenia się swoimi umiejętnościami artystycznymi i w tym przypadku mowa o Zespole Ludowym z Gończyc, którzy zaprezentowali na scenie spektakl obrzędowy "Swaty". Aktorzy przybliżyli część historii, która nawiązywała do dobierania pannom mężów i ukazała realia dawnych czasów. Prześmieszny występ w zabawny sposób ukazał zapomnianą dziś tradycję.

Spotkanie przepełnione było wspólnym śpiewem i zabawą, której towarzyszyły ludowe wystawy, promocje stoisk z tradycyjnym sprzętem kuchennym i nie tylko. Wspólna zabawa polegała nie tylko na wspominaniu dawnych czasów i przypomnieniu charakterystycznych elementów kultury i tradycji polskiej. Tego dnia, kapela, która przygrywała obecnym na spotkaniu gościom, zachęciła wielu do wspólnej zabawy. W rytm muzyki płynącej ze sceny, deski parkietu zapełniały się tańczącymi parami i bawiącymi się mieszkańcami powiatu garwolińskiego. Podczas festiwalu nie zabrakło wiązanki piosenek ludowych w wykonaniu małych i dużych członków Zespołu Ludowego z Gończyc i Kapeli Staręga.

Można było znaleźć nie tylko coś dla ducha, ale i dla ciała. Na obecnych gości, podczas festiwalu, czekały stoiska z lokalnym, tradycyjnym poczęstunkiem, który również kubki smakowe przeniósł do poprzedniej epoki.

 

fot.: powiat garwoliński

(PM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%