Zamknij

Park i browar docenione

10:34, 20.11.2023 mat.inf. Aktualizacja: 10:59, 20.11.2023
Skomentuj

I miejsce dla inwestycji zrealizowanej w węgrowskim parku, tytuł Lidera Zmian 2023 i prezentacja na konferencji w Rydze. To sukcesy, którymi mogą pochwalić się władze i mieszkańcy Węgrowa.

Podczas 13. edycji Forum Rozwoju Mazowsza 14 listopada w Warszawie ogłoszono rozstrzygnięcie konkursu FEnomen UE. W Województwie Mazowieckim w 7 kategoriach zostało zgłoszonych 126 najciekawszych projektów z dofinansowaniem środków unijnych, na które internauci oddawali swoje głosy.

Lider
W kategorii „Fundusze Europejskie Bliskie Mieszkańcom” inwestycja „Zagospodarowanie dawnego browaru przyklasztornego do nowych funkcji usługowo-gastronomicznych wraz z zagospodarowaniem Parku im. Armii Krajowej na potrzeby różnych form aktywności” zajęła I miejsce uzyskując tytuł „Lider Zmian Funduszy Europejskich 2023”.

Statuetka podczas forum została wręczona zastępcy burmistrza Halinie Ulińskiej, która w swojej wypowiedzi scharakteryzowała inwestycję oraz podziękowała Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych i Zarządowi Województwa Mazowieckiego za dofinansowanie projektu oraz internautom za oddane na nią głosów.

Urząd Miejski w Węgrowie w dniach 14-15 listopada na zaproszenie organizatorów forum zorganizował stoisko wystawiennicze promujące inwestycję zagospodarowania parku, miasto Węgrów i Spółdzielnię Socjalną „Węgrowianka”, która administruje ten teren. Obecny na uroczystości marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik zainteresował się ciekawym filmem na temat inwestycji i materiałami promocyjnymi.

W Rydze
W tym samym czasie burmistrz Węgrowa Paweł Marchela na konferencji w Rydze (na Łotwie) prezentował projekt dotyczący rewitalizacji parku.Konferencja odbyła się w ramach międzynarodowego projektu IMPETUS „IMproving local PoliciEs on Temporary UseS”, który jest realizowany w ramach programu Interreg Europa 2021-2027. Głównym celem projektu jest udoskonalenie wdrażania lokalnych polityk miejskich oraz regionalnych polityk i programów Funduszy Strukturalnych związanych z planowaniem urbanistycznym i rewitalizacją miast, poprzez dodanie nowych zagadnień w celu promowania, regulowania i definiowania użytkowania tymczasowego.

Jednym z działań w ramach realizacji projektu IMPETUS jest prezentacja dobrych praktyk z regionu Mazowsza.Projekt Węgrowa został wybrany przez lidera projektu Krajowe Stowarzyszenie Włoskich Gmin Toskanii (ANCI Tuscany), jako przykład dobrej praktyki.

Burmistrz Węgrowa szczególną uwagę podczas prezentacji w języku angielskim zwrócił na nowy sposób zagospodarowania budynku browaru, poddanego rewitalizacji i nadania mu nowych funkcji usługowo-gastronomicznych.Istotą przekazu był fakt, iż odrestaurowane obiekty starego browaru i manufaktury są przeznaczone na rozwój ekonomii społecznej oraz zwiększenie dostępności do inicjatyw w obszarze kultury oraz wzmocnienie działań na rzecz społecznej aktywności. Spotkanie było także okazją do wymiany doświadczeń zarówno z partnerami, jak i innymi interesariuszami projektu.  

fot. T. Mielniczek, E. Giers (Źródło: Miasto Węgrów)

(mat.inf.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%