Zamknij
REKLAMA

Przed wyborem dalszej nauki [FOTO]

19:19, 17.03.2023 KL Aktualizacja: 21:24, 17.03.2023
Skomentuj

Już po raz drugi  odbyły się II Targi Edukacyjne Powiatu Węgrowskiego. Hala sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie z trudem pomieściła uczniów szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez powiat. 

Targi edukacyjne skierowane były do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych, celem zapoznania z pełną informacją dotyczącą kierunków kształcenia oraz ofertą edukacyjną placówek oświatowych powiatu węgrowskiego na rok szkolny 2023/2024. Podczas wydarzenia młodzież mogła skorzystać z fachowej pomocy doradców zawodowych, pedagogów i psychologów oraz zorientować się w sytuacji na rynku pracy. Powiatowe Targi Edukacyjne prezentowały bogatą ofertę edukacyjną ale także wskazywały możliwości rozwoju osobistego oraz rozwijania talentów i zainteresowań.

 Targi oficjalne rozpoczęła starosta Ewa Besztak, która zapewniała, że samorząd powiatu dokłada wszelkich starań, aby nauka w szkołach ponadpodstawowych powiatu była inspirującą, pełną ciekawych doświadczeń i licznych sukcesów drogą ku dorosłości.  

- Szkoły w naszym powiecie w trosce o wysoki poziom kształcenia ogólnokształcącego, jak i zawodowego kierują do młodych ludzi bogatą ofertę oraz zapewniają zdobywanie wiedzy i umiejętności na wysokim poziomie. Nasze placówki oświatowe umożliwiają zdobycie nowych kwalifikacji i doświadczeń zawodowych, dzięki kursom kwalifikacyjnym i atrakcyjnym praktykom, w tym międzynarodowym w ramach programu Erasmus+. Ponadto szkoły dysponują nowoczesnymi klasopracowniami z najnowszym wyposażeniem technicznym - mówiła Ewa Besztak.

Do zebranych zwrócili się również posłowie Maciej Górski i Daniel Milewski, a także Mazowiecki Wicekurator Oświaty Dorota Skrzypek, która na ręce starosty przekazała list gratulacyjny od Ministra Edukacji Narodowej Przemysława Czarnka. List do uczestników wydarzenia skierowała także senator Maria Koc.
 Przygotowane przez wystawców punkty informacyjno-promocyjne gwarantowały odwiedzającym możliwość doskonałego zapoznania się z ich ofertą, nawiązania bezpośrednich kontaktów, uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania, które mamy nadzieję pozwoliły rozwiązać ewentualne wątpliwości związane z wyborem dalszej ścieżki kształcenia.

Podczas II Targów Edukacyjnych Powiatu Węgrowskiego uczniom klas VII i VIII zaprezentowały się szkoły i placówki oświatowe oraz instytucje powiatowe, w tym:  I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ostrówku, Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Stoczku, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Węgrowie.

Stoiska informacyjne przygotowały także: Komenda Powiatowa Policji w Węgrowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie, 53 Batalion lekkiej piechoty z Siedlec i Powiatowy Urząd Pracy w Węgrowie. Na targi przybyli również przedstawiciele Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Akademii Nauk Stosowanych  Mazovia w Siedlcach, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Siedlcach, Cech Rzemiosł Różnych w Węgrowie, firma Triol Poland z siedzibą w Ostrówku i firmę MIKS, a także Muzeum VR.
 

(KL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%