Zamknij

Z myślą o maluchach

13:22, 27.09.2023 . Aktualizacja: 13:25, 27.09.2023
Skomentuj

 Mieszkańcy gminy Wola Mysłowska wybiorą nazwę dla pierwszego żłobka w gminie.

Zdobycie funduszy zewnętrznych na otwarcie pierwszego w gminie Wola Mysłowska publicznego żłobka, który maluszkom zapewni najlepsze warunki, a młodym mamom pozwoli wrócić do pracy, to dla wójt Kingi Szerszeń i jej współpracowników osobisty sukces i ogromny powód do radości. Teraz swoją satysfakcją włodarz gminy chce podzielić się z mieszkańcami. Właśnie temu ma służyć konkurs na nazwę dla nowej placówki, do udziału w którym serdecznie zapraszamy.Żłobek powstanie w budynku, w którym mieści się Przychodnia w Ciechominie.  Na adaptację budynku wraz z infrastrukturą, władzom gminy udało się pozyskać dofinansowania: z Krajowego Planu Odbudowy - 573.792 zł, z budżetu państwa - 77.416 zł. Dodatkowo - na pierwsze 2 lata funkcjonowania żłobka gmina dostanie dotację z Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego w wysokości 481.536 zł.

Dzięki temu opłaty ponoszone przez rodziców będą mniejsze.Jak informuje urząd gminy, żłobek zajmie pierwsze piętro i poddasze, gdzie znajduje się sześć pomieszczeń i łazienka. Powierzchnia użytkowa pierwszego piętra wynosi 116,85 m 2 , natomiast poddasza 39,52 m2. Żłobek powstanie na 156,37 m2.Prace adaptacyjne rozpoczną się na początku przyszłego roku od wyburzenia ściany pomiędzy dwoma salami dydaktycznymi. To pozwoli stworzyć większą przestrzeń.Przy budynku będzie winda zewnętrzna. Pomieszczenia wewnątrz zostaną gruntownie odnowione. Przy budynku będzie nowy wjazd na parking i dojście z kostki. Pomieszczenia dydaktyczne dla dzieci, szatnie, zmywalnia, pokój dla opiekunów, zostaną wyposażone w nowe meble i sprzęt.Warto przypomnieć, że na parterze budynku znajduje się Przychodnia Lekarska. To sprawi, że przebywające w żłobku dzieci będą mieć zapewnioną najlepszą opiekę medyczną.W żłobku znajdzie się miejsce dla 16 dzieci.

Placówka ruszy 1 września 2024 r.  Tymczasem żłobek czeka na nazwę. Propozycje można przesyłać w komentarzach na Facebooku, pod informacją dotyczącą konkursu, lub drogą e-mailową: urzad@wolamyslowska.com.pl. Na autora zwycięskiej nazwy czeka nagroda rzeczowa

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%