Zamknij

Kulinarne tradycje według KGW

19:02, 13.11.2022 KL Aktualizacja: 20:24, 13.11.2022
Skomentuj

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w gminie Bielany oraz promocja książki kulinarnej odbyły się 13 listopada 2022 r. w Regionalnym Ośrodku Kultury w Rozbitym Kamieniu.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w intencji ojczyzny w kościele pw. Świętej Trójcy. Dalsza część wydarzenia odbyła się Regionalnym Ośrodku Kultury. Wystąpiła młodzież szkolna z Zespołu Oświatowego w Bielanach Jarosławach i Zespołu Oświatowego w Rozbitym Kamieniu.

Następnie miała miejsce premiera książki kucharskiej „Kulinarne Tradycje Gminy Bielany”, wydanej przez Koło Gospodyń Wiejskich w Sikorach. Mecenasem publikacji był właściciel sieci sklepów Topaz Zbigniew Paczóski. W wydarzeniu wzięli udział m.in. senator Waldemar Kraska z małżonką, wójt gminy Zbigniew Woźniak z małżonką, radni, przedstawiciele jednostek gminnych, mieszkańcy. 

„Kulinarne tradycje Gminy Bielany” to zbiór ponad 40 przepisów na tradycyjne, ale nie tylko dania. Podzielono je na trzy działy. W książce nie zabrakło również tekstu o historii i działalności KGW w Sikorach, o gminie Bielany oraz o firmie Topaz, sprawującej mecenat nad książką. Książka zawiera też przelicznik kuchenny, dzięki któremu szybko można poradzić sobie z odmierzaniem właściwych proporcji składników.  

KGW w Sikorach zostało reaktywowane w 2019 r. i należą do niego 34 osoby spośród 56 mieszkańców wsi. Dołączają do niego również osoby poza miejscowości. Przewodniczącą koła jest Krystyna Czyżewska. 
 

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

obserwatorobserwator

1 0

Ciekawa relacja z ładnych i godnych obchodów. 08:07, 14.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%