Zamknij

To jedyna taka pracownia w Siedlcach

13:55, 10.01.2024 PA Aktualizacja: 10:08, 11.01.2024
Skomentuj

Szkoła Podstawowa nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach może pochwalić się nowo otwartą pracownią przyrodniczą, która została sfinansowana dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz miasta Siedlce. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 50 tys. złotych.

"Zielone serce szkoły" to projekt budowy nowoczesnych ekopracowni w szkołach w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej. Jego celem jest kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększenie świadomości ekologicznej młodego pokolenia. Na terenie każdego powiatu w całej Polsce powstały co najmniej dwie tego typu pracownie. W powiecie siedleckim beneficjentami konkursu została Szkoła Podstawowa w Zbuczynie oraz siedlecka "jedenastka".

Szkoły, które ubiegały się o dofinansowanie musiały dołączyć do wniosku krótki filmik prezentujący działania podejmowane w społeczności lokalnej na rzecz ochrony środowiska. Zadaniem uczniów było kreatywne przekonanie, że to właśnie w ich placówce powinno powstać nowoczesne miejsce do nauki.

Oficjalne otwarcie ekopracowni w SP nr 11 w Siedlcach nastąpiło 10 stycznia. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, w trakcie której uczniowie zaprezentowali swoje wyjątkowe talenty recytatorskie, wokalne i taneczne.

Symbolicznego przecięcia wstęgi, która znajdowała się tuż przed wejściem do nowo otwartej sali, dokonała wicedyrektor szkoły Anna Wierzbicka w towarzystwie prezydenta Siedlec Andrzeja Sitnika oraz dyrektora siedleckiej delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie Adama Skupa.

Ekopracownia została wyposażona w nowoczesne meble, monitor interaktywny, tablety oraz pomoce dydaktyczne, które nie tylko pozwolą uczniom na rozwijanie swoich kompetencji cyfrowych, ale również pomogą zdobywać w autonomiczny sposób wiedzę, w szczególności na temat propagowania postawy odpowiedzialności za obecny i przyszły stan środowiska.

Nie lada frajdą podczas testowania nowej pracowni była możliwość wspólnego rozwiązania tematycznego quizu, który udowodnił, że nauka poprzez zabawę jest doskonałą i bardzo efektywną drogą do zdobywania i poszerzania wiedzy.

Całe przedsięwzięcie nie mogłoby się udać, gdyby nie zaangażowanie i determinacja w szczególności pani Ewy Kloge, nauczycielki języka niemieckiego.

- Urząd Miasta rozesłał informację na temat takiego konkursu. Razem z koleżanką się nim zainteresowałyśmy i stwierdziłyśmy, że będzie to fantastyczna szansa dla szkoły, gdyby taka pracownia u nas powstała. Wspólnym wysiłkiem uczniów i nauczycieli powstał filmik konkursowy, ja wypełniłam całą dokumentację i dzięki temu staliśmy się jednymi z dwóch laureatów w powiecie siedleckim - mówiła Ewa Kloge.

 

(PA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%