Zamknij

Widzę-rozmawiam-reaguję

11:46, 17.05.2023 PA Aktualizacja: 13:40, 17.05.2023
Skomentuj

O zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież mówiono 16 kwietnia podczas konferencji w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.

Wydarzenie pn. "Widzę-rozmawiam-reaguję" zostało zorganizowane przez Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach, Komendę Miejską Policji w Siedlcach, IPA Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji Region Siedlce oraz Szkołę Podstawową nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach.

Celem konferencji było podsumowanie całorocznych działań w ramach ww. kampanii profilaktycznej.

- Kampania "Widzę-rozmawiam-reaguję" powoduje to, że poznajemy się nawzajem. Mam na myśli dzieci, młodzież i dorosłych. Ważne jest, aby dzieci nam zaufały i mogły przekazać te wszystkie sprawy, które ich bolą i dotyczą. Dzięki takim spotkaniom jak te, pięknie komunikujemy się z dziećmi i młodzieżą. Bardzo wysoko oceniam efekty, które z tego wynikają. Cyberbezpieczeństwo i każde inne typu - narkotyki czy dopalacze nie są dla nas tematem tabu. Poprzez bezpośrednią rozmowę i kontakt z dziećmi, my dorośli mamy wtedy czyste sumienie, że zrobiliśmy wszystko, aby nieść im pomoc - mówił prezydent Siedlec Andrzej Sitnik.

W programie spotkania znalazły się liczne wystąpienia prelegentów. Zwrócili oni uwagę na istotne problemy, których obecnie doświadczają młodzi ludzie.

Wśród nich znalazła się m.in. prelekcja Przemysława Kacy - pomysłodawcy i koordynatora działań edukacyjno–profilaktycznych Hip–Hop Druga Szansa. Mówca opowiedział o tym, jak kultura muzyki hip-hop może pomóc w walce z depresją oraz budować wysokie poczucie wartości młodych ludzi. Kilka słów do publiczności skierował też Piotr Mosak - specjalista m.in. w zakresie psychologii wychowawczej, który jest psychologiem, psychoterapeutą, coach-em i mentorem. Na co dzień pracuje z młodzieżą i osobami dorosłymi. Wygłosił on interesującą prezentację "Czy Korczak nadal ma rację? Analiza podejścia w kontekście XXI wieku". Z kolei psycholożka Dorota Krzywicka pomogła odpowiedzieć na pytania, jak radzić sobie ze stresem, zrozumieć nastolatka, jak uszanować strefę wolności niezależną każdej osobie, w jaki sposób skutecznie rozwiązywać konflikty przy pomocy odpowiednich komunikatów i słów kluczy.

Nie zabrakło także głosu samej młodzieży z 3 siedleckich szkół: I Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Siedlcach, I LO im. Bolesława Prusa i ZSP nr 4 w Siedlcach. Uczniowie przedstawili problemy nastolatków i reakcje dorosłych widziane z ich perspektywy.

W wydarzeniu wzięli udział m.in.: prezydent miasta Andrzej Sitnik, naczelnik gabinetu prezydenta Aneta Krajewska, przedstawiciele oświaty, służb mundurowych, instytucji, kuratorzy sądowi, psycholodzy oraz licznie zgromadzona młodzież.

(PA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%