Zamknij

Małe, duże zmiany nad zalewem

10:06, 24.11.2022 PM Aktualizacja: 21:15, 28.11.2022
Skomentuj

Radni nie zwalniają tempa i działają na rzecz mieszkańców. Tym razem na tapet wzięta została ścieżka spacerowa biegnąca wokół siedleckiego zalewu.

Radny Krzysztof Chaberski i radny Tomasz Araszkiewicz tym razem zwrócili uwagę na stan ścieżki spacerowej, która po niewielkich nawet opadach deszczu długo pozostaje w złym stanie. Ścieżka powstała w 2020 roku i obecnie nawierzchnia wymaga uzupełnienia.

- Jest to miejsce, z którego mieszkańcy miasta chętnie korzystają. Jednak po opadach deszczu na ścieżce przez długi czas pozostają liczne kałuże - zauważają radni.

Temat został podjęty również na wrześniowej radzie miasta, jednak interpelacja skłoniła do zwrócenia uwagi i do analizy stanu ścieżki nad zalewem.

W odpowiedzi na zapytanie radnych poinformowano, że stan ścieżki został sprawdzony i przegląd potwierdził konieczność uzupełnienia nawierzchni ścieżki spacerowej.

- Brakująca nawierzchnia mineralna zostanie uzupełniona do końca 2022 roku,  a w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych - wiosną 2023r. - czytamy w odpowiedzi.

W związku z utrzymującą się w ostatnich dniach niską temperaturą i występującymi opadami śniegu, ścieżka najprawdopodobniej zostanie naprawiona dopiero na wiosnę. Jak wskazał Mariusz Myrcha kierownik referatu infrastruktury, aby wykonać naprawę ścieżki temperatura nie może być niższa niż 3'C.

W tym przypadku pozostaje czekać na sprzyjające warunki pogodowe, by ścieżka nad siedleckim zalewem nie była już błotną drogą.

 

(PM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%