Zamknij

Co znalazły służby po pożarze w Ryczycy?

10:35, 05.09.2024 mat. inf. Aktualizacja: 10:47, 05.09.2024
Skomentuj

Na terenie posesji, na której doszło do pożaru, zabezpieczono i wywieziono około 70 sztuk różnego rodzaju niewybuchów z okresu II wojny światowej. To głównie granaty, bomby, pociski, w tym dużego kalibru.

Przypomnijmy: 1 września w Ryczycy (gmina Kotuń) doszło do pożaru drewnianej stodoły i wielu niekontrolowanych wybuchów.: Pożar i eksplozje w gminie Kotuń. Zapaliła się stodoła z materiałami wybuchowymi - zyciesiedleckie.pl

Jak informuje Ewelina Radomyska z KMP w Siedlcach - od 2 września na miejscu pożaru trwały intensywne czynności procesowe pod nadzorem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Siedlcach z udziałem policjantów sekcji minersko–pirotechnicznej Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu, grupy dochodzeniowo – śledczej KMP w Siedlcach, jak również biegłego z zakresu badań materiałów wybuchowych Laboratorium Kryminalistycznego Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim i patrolu saperskiego Sił Zbrojnych RP.

W zgliszczach budynku ujawniono ciało, które zabezpieczono do dalszych badań. Ze wstępnych informacji uzyskanych od świadków zdarzenia wynika, że to prawdopodobnie 20–letni mężczyzna, ale informację tę potwierdzą dopiero wyniki sekcji zwłok i badań DNA.

Na terenie posesji, na której doszło do pożaru zabezpieczono i wywieziono około 70 sztuk różnego rodzaju niewybuchów z okresu II wojny światowej. To głównie granaty, bomby, pociski, w tym dużego kalibru.

Policja przypomina:

Niewybuchy są śmiertelnie niebezpieczne! Pozostałości z okresu wojny, mimo wielu lat, nadal mogą stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi.

Takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem dotykać ani przenosić, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy nim grozi wybuchem!

W przypadku znalezienia jakiegokolwiek niewybuchu lub amunicji należy natychmiast powiadomić policję.

Miejsce, w którym znaleziono niebezpieczny przedmiot, należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, trzeba to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć.

Służby zabezpieczą teren i zneutralizują niewybuch.

Źródło: KMP w Siedlcach

(mat. inf.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Siedlce44Siedlce44

0 0

Proponuję wysłać Ukrainie! 👍 19:24, 05.09.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%