Zamknij

Wczoraj hala, a jutro stadion sportowy

12:08, 13.10.2023 Aktualizacja: 12:37, 13.10.2023
Skomentuj

Wielu nigdy nie wierzyło, że taka inwestycja może powstać na terenie gminy Siedlce, a jednak...

Klub sportowy GKS Armia Żelków na swoim profilu poinformował, że w miejscowości Żelków-Kolonia powstanie Stadion Piłkarski. Informacja rozeszła się bardzo szybko i spotkała tylko z pozytywnymi reakcjami wśród mieszkańców gminy, wśród kibiców, a przede wszystkim wśród piłkarzy reprezentujących gminę Siedlce i przedstawicieli klubu.

- Na taki ruch ze strony gminy Siedlce już od dawna oczekiwaliśmy, cały zarząd, piłkarze, kibice oraz wszyscy zainteresowani piłką nożną w okolicy. Od samego początku zarząd klubu był w ciągłym kontakcie z panem Henrykiem Brodowskim, który zawsze popierał nasz projekt, odbyło się wiele rozmów sprawach związanych z budową nowego stadionu. Dzięki szybkiej reakcji władz udało się - piszą na swoim funpage'u Armiści.

Nie tak dawno, bo kilka dni temu w gminie odbyła się duża uroczystość otwarcia jednej z największych hali sportowych w regionie. Jak widać, wójt Brodowski nie zwalnia tempa, a jego plany są długodystansowe.

- Przy terenie placówki oświatowej w Żelkowie-Kolonii został zakupiony grunt bardzo dobrej jakości, który planujemy zagospodarować na potrzeby naszych piłkarzy. Jest to plan, który pojawił się wraz z powstaniem w naszej gminie klubu piłkarskiego, który odnosi sukcesy i zasługuje na swoje miejsce. Nasi piłkarze w pierwszym sezonie awansowali do wyższej ligi, a to zobowiązuje mnie jako gospodarza, aby stworzyć im warunki do dalszego rozwoju - mówił wójt Henryk Brodowski.

Do tej pory "domowym klubem" Armii Żelków było boisko w Chodowie, jedyne spełniające wymogi rozgrywania meczy ligowych zaplecze sportowe. Tam odbywały się treningi i spotkania piłkarskie, w których armiści zdobywali kolejne punkty w tabeli.

- Gdy dwa lata temu zakładaliśmy klub z Albertem Gochnio i Pawłem Szelągiem, którzy są wiceprezesami, mało kto w nas wierzył i popierał. Jednak motywacją było zamiłowanie do sportu i nieustanne wsparcie ze strony wójta gminy. Marzyło nam się boisko, która da możliwość dalszego rozwoju i prestiżowego przyjmowania rywali na swoim terenie. Jak się okazuje, wójt na rzucał słów na wiatr. Obiecał i słowa dotrzymał - mówi prezes Armii Żelków Łukasz Gil.

Odkąd klub zaczął odnosić większe sukcesy, pojawiła się również potrzeba miejsca bliższego sercu piłkarzy, ale nie tylko. Klub rozszerzył swoją ofertę również o Akademię Futbolu dla młodych piłkarzy i piłkarek.

- Samo to, że dzieci mogą trenować pod okiem piłkarzy, którzy odnoszą sukcesy to już duży sukces. A informacja o powstaniu stadionu właśnie u nas, czyli w miejscowości, z której najwięcej młodzieży należy do Akademii Futbolu, była ogromnym, pozytywnym zaskoczeniem. Dzieciaki też się cieszą, bo jednak stadion zobowiązuje i mobilizuje - mówiła mama jednego z adeptów Akademii Futbolu.

Kompleks sportowy w Żelkowie- Kolonii powstanie na terenie przy placówce oświatowej. Da to również szansę na rozwój sportowy nie tylko wśród piłkarzy klubu, ale i młodzieży.

- Bardzo cieszymy się z tej decyzji i że spełnia się nasze marzenie o stadionie piłkarskim. Będzie to korzyść nie tylko dla seniorów klubu, ale i dla juniorów, który już teraz mamy ponad 100, a którzy będą mogli trenować na najwyższym poziomie. Jesteśmy mega szczęśliwi i bardzo wdzięcznie, że wójt nam zaufał i uwierzył w nasze możliwości i chęć rozwoju - podsumował Łukasz Gil.

Oficjalnie zakończono poszukiwania terenu pod stadion piłkarski, a jak zapowiedział wójt Brodowski:

- Postaramy się, aby stadion piłkarski na terenie Żelkowa-Kolonii powstał jeszcze w 2024 roku.

 

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%