Zamknij

Gmina Stanin na listopadowych zakupach

08:15, 28.10.2020 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Strażacy ze Stanina będą mieć nowy sprzęt. Na jego zakup złożyły się urząd gminy oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

22 października wójt Krzysztof Kazana podpisał z jednostką OSP Stanin, reprezentowaną przez prezesa Piotra Lendziona. Jej przedmiot to przekazanie funduszy na zakup rozpieraka kolumnowego, wspornika progowego oraz przecinaka do szyb. Całkowita wartość sprzętu wynosi 26 tys. zł, z czego 16 tys. zł to wkład własny gminy, a 10 tys. zł - dofinansowanie WFOŚiGW.

- OSP Stanin to jedyna jednostka z terenu gminy Stanin należąca do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Dążymy do tego, aby druhowie mieli jak najlepszy sprzęt. Narzędzia, które zakupi jednostka, zwiększą gotowość bojową druhów i poprawią bezpieczeństwo mieszkańców - twierdzi wójt Krzysztof Kazana

Rozpierak kolumnowy z osprzętem służy do rozpierania, rozszerzania, prostowania części karoserii samochodowych, osprzętu silnikowego i wycinania szyb pojazdów.

- Zakup rozpieraka kolumnowego wraz z osprzętem da możliwość bardziej efektywnego działania Ochotniczej Straży Pożarnej w Staninie podczas akcji ratowniczych - komentuje Piotr Lendzion.

Jednostka zakupi sprzęt w listopadzie. Dzięki niemu strażacy ochotnicy szybciej wydostaną osobę poszkodowaną z wraku pojazdu. Zmniejszy się także ryzyko wycieku olejów, paliwa i płynów eksploatacyjnych z pojazdów na powierzchnię.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%