Zamknij
REKLAMA

Mundurowi z powiatu łukowskiego przeciw zarazie

18:00, 03.04.2020 | IR
Skomentuj
REKLAMA

Radiowozy z megafonami, a nawet drony - tak policja apelowała do mieszkańców o pozostanie w domach.

W związku z pandemią koronawirusa do 11 kwietnia włącznie w naszym kraju nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi i zawodowymi. Obowiązek pozostania w domu nie dotyczy dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.

 

Wspierają służby

Jak mówi Marcin Józwik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, stan epidemii to czas nowych zadań dla policjantów.

- Dlatego codziennie mundurowi wspierają służby sanitarne w walce z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa - dodaje rzecznik.

Policja przypomina, by nie narażać siebie i swojej rodziny na niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem. I dodaje: wychodzenie z domu ograniczmy do niezbędnego minimum, pamiętając o limicie przemieszczających się osób (maksymalnie 2 osoby, z wyłączeniem rodzin).

 

Przez megafon

W ubiegłym tygodniu na ulicach: Łukowa, Adamowa i Stoczka Łukowskiego można zauważyć radiowozy policyjne i usłyszeć emitowany przez urządzenia nagłaśniające komunikat skierowany do mieszkańców.

Brzmi on: „Tu policja. W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa prosimy, aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach. Jeżeli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania, należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, zachowując dystans co najmniej dwóch metrów. Prosimy o niegrupowanie się, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Apelujemy, zostańcie w domach. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale przez cały czas trwania epidemii zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych”.

 

Weekend z dronem

- Mundurowi proszą o odpowiedzialne zachowanie, w szczególności o przestrzeganie ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. Ważne jest, aby w tym trudnym dla wszystkich czasie stosować się do poleceń funkcjonariuszy - podkreśla rzecznik łukowskiej komendy.

W miniony weekend policjanci z całej Lubelszczyzny szczególną uwagę zwracali na miejsca rekreacyjne, gdzie zwykle gromadzą się mieszkańcy. Oprócz sprzętu nagłaśniającego w radiowozach do akcji związanej z uświadamianiem obywateli w niektórych powiatach wykorzystywano także drony.

(IR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA