Zamknij

Wizualnie daje do myślenia czym oddychamy

17:00, 13.02.2024 oprac. PM
Skomentuj

Niedawno pisaliśmy o akcji, która miała pokazać mieszkańcom, jakim powietrzem oddychają.

W dniach 28 grudnia - 10 stycznia mieszkańcy Pilawy mieli okazję zobaczyć, jakim powietrzem oddychają, dzięki inicjatywie "Mobilne Płuca".

To nie tylko atrakcja, ale także część kampanii Polskiego Alarmu Smogowego "Zobacz, czym oddychasz! Zmień to!", mającej na celu zwiększenie świadomości na temat zanieczyszczenia powietrza.

"Mobilne Płuca" to niezwykłe modele ludzkich płuc, które "oddychały" pochłaniając zanieczyszczenia powietrza. Ustawione przed Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Pilawie sztuczne płuca przez zmianę koloru obrazowały stopień zanieczyszczenia powietrza.

- Mimo sezonu grzewczego przez większość dni instalacja pokazywała pomiary na poziomie umiarkowanym, jednakże pod koniec akcji „mobilne płuca” pokryły się ciemniejszym kolorem sygnalizując wzrost zanieczyszczeń - podaje Urząd Miasta i Gminy Pilawa.

Urząd Pilawy apeluje do mieszkańców, aby zadbali o to, co wrzucają do swoich pieców. Propozycją poprawy jakości powietrza jest rezygnacja z “kopciucha” i instalacja nowoczesnego, wydajnego źródła ciepła jest inwestycją, która nie tylko zmniejszy rachunki za ogrzewanie, ale również poprawi jakość powietrza.

- Dbając o czyste i zdrowe powietrze, dbacie również o swoje zdrowie oraz dobre samopoczucie Waszych sąsiadów. Zachęcamy do rozmowy o wymianie starych kopciuchów i skorzystaniu z dofinansowań z Programu "Czyste Powietrze". Już od 2019 roku Miasto i Gmina Pilawa wspiera Was w tych działaniach! - dodają urzędnicy z Pilawy,

Cieszmy się razem świeżym powietrzem i pracujmy nad tym, aby Pilawa była miejscem, gdzie oddycha się pełną piersią! - brzmi końcowy komunikat.

(oprac. PM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%