Zamknij
REKLAMA

Rezonans dla pacjentów i zabawki dla dzieci

13:51, 28.01.2023 Oprac. PM Aktualizacja: 13:56, 28.01.2023
Skomentuj

26 stycznia odbyła się w Szpitalu Powiatowym w Garwolinie uroczystość otwarcia Pracowni Rezonansu Magnetycznego oraz oddania do użytkowania odmalowanych pomieszczeń oddziału dziecięcego i bloku porodowego.

Szpital Powiatowy w Garwolinie wzbogacił się o pracownię rezonansu magnetycznego wyposażoną w nowoczesny, wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny. Dzięki temu pacjenci będą mogli wykonać badania na miejscu, bez konieczności dojazdu do sąsiednich miejscowości. Zakup był sfinansowany ze środków  Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz środków samorządu powiatu garwolińskiego, a jego koszt wyniósł ponad 4,8 mln zł.  

- Diagnostyka leczenia chorób wymaga coraz lepszego sprzętu – a taki rezonans magnetyczny stanowi jedną z lepszych technik diagnozowania. Nieinwazyjne badanie pozwoli na ocenę stanu wszystkich narządów wewnętrznych i tkanek. Szpital wzbogacił się również w 64-rzędowy aparat tomografii komputerowej, aparat RTG - ramię "C" na blok operacyjny, wysokospecjalistyczny aparat USG do pracowni USG oraz aparat przyłóżkowy USG dla Oddziału Intensywnej Terapii - informuje powiat garwoliński.

Nie tylko pracownia rezonansu jest czymś nowym, ale również oddział dziecięcy przeszedł metamorfozę. Działania te mają na celu ograniczenie stresu małych pacjentów, który jest związany z ich pobytem w szpitalu.

- Udało się to dzięki dotacji z Amba-sady Kataru, pozyskanej przez ordynatora Samira Ismaila. Ordynator oddziału dziecięcego Samir Ismail pozyskał prawie 65 tys. zł dla szpitala w Garwolinie. Pieniądze zostały przeznaczone m.in. na pomalowanie oddziału, tak by był przyjaźniejszy dla małych pacjentów. Środków wystarczyło także na metamorfozę sali porodowej - czytamy w komunikacie.

Ambasador Abdulla A. Rahman Fakhroo powiedział, że dla ambasady jest to gest wobec dzieci, bo one są najważniejsze. 

- Zdecydowaliśmy się na to wsparcie, bo jest to bezpośredni gest w stronę dzieci. Jestem bardzo zadowolony, że oddział został wyremontowany i będzie służył najmłodszym - mówił  w wywiadzie ambasador Abdulla A. Rahman Fakhroo.

Za wsparcie dla szpitala podziękował dyrektor placówki Krzysztof Żochowski i ordynator oddziału dziecięcego Samir Ismail, który z dumą oprowadzał gości po odnowionym oddziale.

- Inwestowanie w ochronę zdrowia, w służbę zdrowia zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, jest niezwykle ważna - mówiła senator Maria Koc.


Podczas uroczystości nie zabrakło prezentów. Worek zabawek dla małych pacjentów na ręce ordynatora przekazał starosta garwoliński Mirosław Walicki.


- Dzieci, które przychodzą tutaj zestresowane, potrzebują nie tylko pomocy, ale i przyjaźni i miłej atmosfery, która ich po prostu uspokoi i wprowadzi w dobry nastrój. Kącik i zabawki to nasz wspólny pomysł. Postanowiliśmy znaleźć sponsora i się udało. I to miejsce jest teraz przyjazne dla najmłodszych pacjentów - mówił o miejscu dla dzieci ordynator Samir Ismail.

Szpital w najbliższym czasie planuje również zakup sprzętu, który trafi na wyposażenie oddziału dziecięcego.

 

fot.: Powiat Garwoliński

(Oprac. PM)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (3)

JanJan

1 0

A pan księdzu to pierwszy pacjent czy mechanik? 11:27, 29.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tylko kulturatylko kultura

1 0

Faktycznie, łysy i kudłaty na drugim zdjęciu zachowali się iście po dżentelmeńsku. Pokazali katarskiemu ambasadorowi jak się w Polsce obchodzi z kobietami. Dziwił się pewnie, bo wszędzie mówi się o złym traktowaniu kobiet przez arabów, a tu w Polsce, w Garwolińskim szpitalu, przez przedstawicieli szpitala, jeszcze gorzej. Brawo panowie, rozprowadzajcie po świecie, jak się z kobietami w Polsce obchodzi. Brawo. 17:20, 29.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StachStach

2 0

Brakuje szamana! 21:17, 29.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%