Policjantka na medal!

14:02, 14.10.2024 mat. inf. Aktualizacja: 14:04, 14.10.2024

Podkom. Monika Kędziora, Komendant Komisariatu Policji w Łochowie, zajęła III miejsce w klasyfikacji mundurowej kobiet podczas Maratonu Warszawskiego (42,195 km w czasie 3:36h), który odbył się 29 września. Jej sukces to efekt ciężkich codziennych treningów, które przeprowadza przed lub po zakończonej służbie. W ciągu ostatnich miesięcy plasowała się na podium kilkukrotnie.

W maju podczas Biegu Flagi w Łochowie, gdzie wspólnie z innymi funkcjonariuszami KP w Łochowie startowała w drużynie, również stanęła na podium, zajmując I miejsce. Ponadto w czerwcu podczas Mazowieckiego Ultra Skrocz zajęła I miejsce wśród kobiet, gdzie pokonała dystans 53 km w  5:21 h. Natomiast we wrześniu I miejsce podczas Biegu Witolda i Marii Pileckich, gdzie dystans 5 km pokonała w 0:21 s.

W tym roku również wzięła udział w:
- Półmaratonie Warszawskim - 21,097 km pokonała w 01:43 h
- Paratriatlonie Doliny Liwca, gdzie towarzyszyli jej koledzy z KP w Łochowie ( wydarzenie charytatywne - bieg, jazda na rowerze, przepłynięcie kajakiem)
- Maratonie w Krakowie -  42:195 km  pokonała w 03:51 h
- Orient Gravel Szlak Tatarski w Sokółce  - 200 km rowerem w 11:21 h
- Nadbużańskim Trójkącie  - jazda na rowerze, przepłyniecie kajakiem, bieg

Podkom. Monika Kędziora swoją przygodę z bieganiem rozpoczęła już jako nastolatka chcąc zgubić zbędne kilogramy.  Okazało się, że oprócz spalania kalorii, bieganie daje również lepsze samopoczucie i energię. Z biegiem lat stało się ono jej sposobem na życie. Jaka sama mówi, regularne uprawianie sportu ukształtowało jej charakter – jest pewna siebie, gotowa na wyzwania i nie poddaje się mimo przeciwności.

Od dwóch lat biega i dodatkowo jeździ rowerem na trasach górskich. Poza służbą i obowiązkami domowymi swój czas poświęca na uprawianie sportu. Pani Komendant próbuje zarazić swoją postawą i pasją do zdrowego trybu życia podległych funkcjonariuszy.  Już dwa razy w tym roku  udało jej się zebrać drużynę funkcjonariuszy KP w Łochowie, którzy wzięli udział w zawodach.

Serdecznie gratulujemy osiągniętych sukcesów i sportowej postawy oraz życzymy kolejnych medali.