Zamknij

Nietrzeźwy 17-latek bez prawa jazdy zatrzymany za kierownicą w Józefinie

red./ID 11:11, 11.08.2025 Aktualizacja: 11:17, 11.08.2025
Skomentuj

Policjanci z Komisariatu Policji w Halinowie zatrzymali do kontroli drogowej 17-letniego kierowcę, który prowadził samochód osobowy na terenie Józefina. Badanie alkomatem wykazało u nastolatka ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Co więcej, młody mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Styl jazdy 17-latka wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy, którzy postanowili go zatrzymać i sprawdzić. W trakcie kontroli szybko okazało się, że nastolatek nie powinien w ogóle prowadzić samochodu. Policjanci natychmiast uniemożliwili mu dalszą jazdę, a sprawa zostanie skierowana do sądu.

Warto przypomnieć, że w Polsce osoby, które ukończyły 17 lat, ponoszą odpowiedzialność karną za popełnione przestępstwa, w tym za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, mimo że formalnie nie są jeszcze pełnoletnie.

Takie sytuacje, gdy osoby nieposiadające prawa jazdy decydują się na kierowanie pojazdami, stanowią poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. W przypadku 17-latka dodatkowym czynnikiem ryzyka był alkohol, który znacznie obniża zdolność oceny sytuacji na drodze oraz czas reakcji.

Policjanci apelują o odpowiedzialność i przypominają, że prowadzenie pojazdu to ogromna odpowiedzialność. Jazda pod wpływem alkoholu pozostaje jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, często z tragicznymi skutkami.

O dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zdecyduje teraz sąd.

(red./ID)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%