Zakończono modernizację szpitala powiatowego.
Inwestycja pn „Modernizacja Szpitala Powiatowego etap V - Modernizacja pomieszczeń zespołu wejścia głównego na poziomie wysokiego parteru obejmująca gabinety lekarskie, gabinety diagnostyczno-zabiegowe, pomieszczenia sekcji statystyki i dokumentacji medycznej oraz pomieszczenia pomocnicze” dobiegła końca. Była to okazja, aby nowo wyremontowane pomieszczenia pokazać większemu gremium. Prezentacja efektów inwestycji polegała nie tylko na wskazaniu wyremontowanych przestrzeni, ale także na zapoznaniu zaproszonych gości z funkcjonowaniem obszaru Centrum Diagnostyczno-Konsultacyjnego. Wartości inwestycji to prawie dwa miliony złotych.
- W wyremontowanej przestrzeni do dyspozycji pacjentów zostaną oddane 3 gabinety lekarskie oraz 2 gabinety diagnostyczno-zabiegowe. W wejściu głównym do szpitala, po prawej stronie, znajduje się Rejestracja medyczna/Punkt przyjęć planowych do szpitala. W tym miejscu pacjent będzie mógł zarejestrować się do poradni specjalistycznych oraz na badania obrazowe RTG, TK, USG, endoskopię oraz badania laboratoryjne, a także otrzymać informacje na temat usług świadczonych przez SPZOZ oraz dotyczących funkcjonowania placówki - podaje powiat miński.
Nowa lokalizacja posiada także punkt poboru krwi dla dzieci i dorosłych, która będzie funkcjonować również w weekendy. Znalazła się przestrzeń na gabinet psychologów, zespołu interwencyjno-terapeutycznego, gabinet pielęgniarki epidemiologicznej oraz kierownika działu higieny i transportu,
Modernizacja przewidziała również utworzenie pracowni mammografii, pracowni USG oraz pracowni RTG. Za rejestracją usytuowano sekretariat medyczny szpitala. W przestrzeni konsultacyjno-zabiegowej znalazły się: 3 gabinety lekarskie i 2 gabinety diagnostyczno-zabiegowe, gdzie będą świadczone usługi medyczne w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej, Poradnia chirurgii urazowo - ortopedycznej dla dzieci i dorosłych oraz gabinety konsultacyjne dla pacjentów ze skierowaniami do szpitala. Do dyspozycji pacjentów zostanie oddana również poczekalnia.
- Główną ideą powstania Centrum diagnostyczno-konsultacyjnego było usprawnienie zarządzania ruchem pacjentów zgłaszających się do szpitala. Zlokalizowanie na jednym poziomie badań diagnostycznych oraz gabinetów konsultacyjnych ułatwi logistykę procesów diagnostycznych i leczniczych Pacjentów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Uruchomienie Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej obok SOR pozwoli na sprawniejsze kierowanie ich do odpowiednich specjalistów z uwzględnieniem trybów przyjęć oraz rodzaju i ciężkości dolegliwości - wskazuje w swoich mediach powiat miński.
mat. i fot.: Powiat Miński
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz