Zamknij

Hala Widowiskowo-Sportowa w Cegłowie im. Stanisława Wójcika

09:00, 20.09.2022 PM Aktualizacja: 09:18, 20.09.2022
Skomentuj

Oficjalna uroczystość nadania imienia cegłowskiej hali sportowej, która odbyła się w miniony piątek – była zupełnie niezwykła i dostarczyła wielu wzruszeń wszystkim zebranym.

Stanisław Wójcik przez wszystkich z sympatią i szacunkiem wspominany i zapamiętany - Pan Staś. Wyjątkowy człowiek, niezwykle zasłużony trener, animator, wychowawca i nauczyciel. Od początku swojej pracy pedagogicznej był szczególnie zaangażowany w rozwój kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży z terenu gminy Cegłów.

Nierozerwalnie związany ze stworzonym przez siebie Uczniowskim Klubem Sportowym Jutrzenka Junior Cegłów, w której pełnił również funkcję trenera przez okres ok. 8 lat, był również trenerem piłki nożnej drużyny juniorów Jutrzenki Cegłów występujących w Lidze Okręgowej Juniorów Młodszych, a także zastępcą prezesa Jutrzenki Cegłów,sekretarzem UKS Jutrzenki Junior Cegłów oraz członkiem powiatowego zarządu Szkolnego Związku Sportowego, dodatkowo pełnił on funkcję pierwszego kierownika Hali Widowiskowo-Sportowej.

Pogodny, spokojny, skromny, a przy tym rzeczowy i fachowy w swojej dziedzinie. Do samego końca był oddanym młodzieży, sprawiedliwym trenerem, który z ogromną pasją robił to, co kochał i doskonale potrafił tym zarażać innych. Nigdy nie wątpił, a zawsze dodawał skrzydeł oraz prowadził do sukcesów, zaś po porażkach motywował do dalszej walki.

- Jesteśmy dumni z Patrona, którego imię nosi cegłowska Hala Sportowa - mówią organizatorzy wydarzenia.

Na uroczystość przybyli m.in. członkowie rodziny i przyjaciele Pana Stasia Wójcika, przedstawiciele wszystkich instytucji gminnych, radni, sołtysi, księża. Swoją liczną reprezentację miało również lokalne środowisko sportowe - działaczy KS Jutrzenka Junior Cegłów i UKS Nowa Jutrzenka Cegłów. Gośćmi wydarzenia byli także prezes Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej, Grzegorz Gutkowski oraz członek zarządu, Dawid Langowski;przedstawiciele Uczniowskich Klubów Sportowych z Warszawy, Łukowa,Małkini, Winnicy, a także Klubu Piłki Ręcznej z Radzymina. Obecnością uhonorowało trenera wiele zawodniczek, a w oprawę artystyczną przystroiły tancerki z formacji Indigo Dance Art oraz uczniowie Zespołu Szkolnego w Cegłowie.

(PM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%