Zamknij

Magistrat pamięta o kotach

14:11, 26.10.2023 IR Aktualizacja: 14:18, 26.10.2023
Skomentuj

Władze miasta Łuków zachęca do wstępowania w szeregi społecznych opiekunów kotów wolno żyjących. Wystarczy być pełnoletnim łukowianinem i wypełnić wniosek.

Jak przypomina łukowski magistrat, koty nie są zwierzętami bezdomnymi, w związku z tym nie wolno ich wyłapywać, wywozić, lecz stwarzać warunki bytowania w miejscach ich dotychczasowego schronienia. Koty wolno żyjące stanowią stały element ekosystemu miejskiego, a ich obecność w budynkach w zdecydowany i naturalny sposób zapobiegają obecności i rozmnażaniu się gryzoni (myszy i szczurów). W środowisku miasta koty nauczyły się wykorzystywać rozmaite źródła pokarmu, jednak w znacznej mierze korzystają z dokarmiania przez człowieka.

By zarejestrować się jako społeczny opiekun kotów wolno żyjących na terenie Łukowa, należy złożyć w Urzędzie Miasta stosowny wniosek, dostępny na stronie internetowej urzędu miasta. Zarejestrowany opiekun otrzyma uprawnienia do nieodpłatnego otrzymania karmy w celu dokarmiania kotów wolno żyjących.Informacje na temat społecznych opiekunów kotów, wniosek o wpis do rejestru, a także regulamin akcji można uzyskać w Urzędzie Miasta (ul. Piłsudskiego 17) w pokoju nr 12.

źródło: UM Łuków

(IR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%