Zamknij

Żeby nie zmarźli

09:22, 12.10.2023 IR Aktualizacja: 09:27, 12.10.2023
Skomentuj

Centrum Usług Społecznych, powołane w miejsce Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, przypomina o tych, którym grożą jesienne spadki temperatur.

Październik to miesiąc, w którym w godzinach nocnych oraz nad ranem coraz częściej towarzyszą nam niskie temperatury. W tych momentach warto zatrzymać się na chwilę i zwrócić uwagę na osoby, które są szczególnie narażone na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych. Często są to osoby starsze, niepełnosprawne, czy też te, które znalazły się w trudnych życiowych sytuacjach. W takich momentach nasza wspólna czujność i wrażliwość wobec potrzebujących mogą okazać się kluczowe.

Dlatego też Centrum Usług Społecznych w Łukowie apeluje do wszystkich mieszkańców naszego miasta o zgłaszanie przypadków osób narażonych na przebywanie w niskich temperaturach. To proste działanie może pomóc uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.Informacje o osobach potrzebujących można przekazywać na kilka sposobów. Po pierwsze można odwiedzić siedzibę Centrum Usług Społecznych w Łukowie, która znajduje się przy ul. Zdanowskiego 15. Personel CUS jest gotów służyć pomocą i przyjmie wszelkie informacje od osób, które zauważyły sąsiadów w potrzebie.

Dla wygody mieszkańców Centrum zachęca też do kontaktu telefonicznego pod numerami: 25 798 03 32 lub 533 943 341. Dzięki temu urzędnicy łatwo i szybko otrzymają informacje o sytuacjach, które wymagają interwencji placówki.

- Nie czekajmy, aż sytuacja stanie się krytyczna. Nasza wspólna czujność może pomóc potrzebującym w trudnych chwilach. Pamiętajmy, że dzisiejsza pomoc może okazać się jutro ratunkiem dla nas samych lub naszych bliskich - apelują dyrektor i pracownicy Centrum Usług Społecznych w Łukowie.

fot. UM łuków

(IR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%