Zamknij

Warsztaty kulinarne w Starej Kornicy ramach "Podróży po smakach Mazowsza" (fotogaleria)

15:58, 18.09.2023 KU Aktualizacja: 12:51, 19.09.2023
Skomentuj

W niedzielę 17 września w Starej Kornicy odbyły się już piąte warsztaty kulinarne w ramach projektu "Podróż po smakach Mazowsza".

W trakcie warsztatów prowadzonych przez Annę Szpurę z KGW Korniczanie, uczestnicy mieli okazję poznać tradycyjne produkty z gminy Stara Kornica oraz z całego województwa Mazowieckiego. Podczas spotkania uczestnicy warsztatów mogli również podzielić się swoimi uwagami i opowiedzieć o charakterystycznych regionalnych produktach, które zasługują na uwzględnienie na liście produktów tradycyjnych.

Prowadzący warsztaty przekazywali uczestnikom cenne informacje na temat tradycyjnych produktów oraz prezentowali różne sposoby ich przygotowania. Uczestnicy mieli tego dnia okazję samodzielnie przygotować ciastka, mazurki oraz pierogi szlachcice z farszem z tartych ziemniaków. Na zakończenie w programie warsztatów znalazł się również korowaj weselny, który cieszył się szczególnym zainteresowaniem uczestników.

Projekt "Podróż po smakach Mazowsza" finansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców Starej Kornicy, jak i osób przyjezdnych. Udział w warsztatach biorą osoby w różnym wieku i różnych miejscowości, co tworzy niezwykłą atmosferę i zachęca do wymiany doświadczeń kulinarnej tradycji Mazowsza.

Organizatorzy planują kontynuować cykl warsztatów również w kolejnym roku. Projekt cieszy się dużym uznaniem i pozytywnymi opiniami uczestników, co daje nadzieję na dalsze rozwijanie tej inicjatywy. Zwieńczeniem warsztatów będzie konkurs kulinarny, który odbędzie się 30 września w świetlicy wiejskiej w Starej Kornicy.

- Osoby, które uczestniczyły w warsztatach oraz inne zainteresowane osoby będą mogły wziąć udział w tych kulinarnych zmaganiach. Konkurs będzie podzielony na dwie kategorie: indywidualną i grupową. W każdej kategorii będą trzy podkategorie, w których będzie można zgłosić produkty. Chcemy nagrodzić wszystkich uczestników konkursu. Będzie to okazja do wyróżnienia i podziękowania za trud włożony w przygotowanie potraw i pracę poświęconą na warsztatach - w imieniu organizatorów zachęca do udziału Anna Szpura z KGW Korniczanie.

(KU)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%