Zamknij
REKLAMA

Poprowadziła ich gwiazda. Orszak Trzech Króli w Łosicach (fotogaleria)

21:04, 06.01.2023 KU Aktualizacja: 21:05, 06.01.2023
Skomentuj

Wzorem poprzednich lat, w piątek 6 stycznia Orszak Trzech Króli radośnie przemaszerował ulicami Łosic.

Wydarzenie rozpoczęło się od mszy świętej w kościele pw. Trójcy Świętej. O godzinie 12 zebrani na placu pod kościołem rozpoczęli przemarsz w stronę parku miejskiego w centrum miejscowości. Maszerujący ubrani byli w kolorowe stroje, symbolizujące przynależność do jednego z trzech orszaków: europejskiego, afrykańskiego i azjatyckiego.

W parku miejskim im. Króla Aleksandra Jagiellończyka orszaki dotarły do celu, jakim była stajenka Jezusa. Tam dokonano powitana, przekazania darów i oddania pokłonu dzieciątku. Kolejną częścią programu łosickiego orszaku były jasełka, występy artystyczne i krótkie przemówienia. Na twarzach uczestników orszaku dominowały radość i uśmiech. Obecni mogli rozgrzać się ciepłą herbatą i słodkościami.

Po głównym wydarzeniu odbyło się kolędowanie w drodze z grupą kolędniczą Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej. Platforma z radosnymi kolędnikami udała się ulicami Łosic i podłosickich miejscowości, by śpiewać i nieść radosną wieść o narodzeniu Jezusa.

Łosice nie były jedyną miejscowością w powiecie łosickim, w której odbył się orszakowe uroczystości. Równolegle podobne wydarzenie odbyło się także w Huszlewie.

(KU)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%