Zamknij

Muzyka klasyczna zawita do gminy Sarnaki

23.55, 16.08.2022 KU
Skomentuj
REKLAMA

21 sierpnia, w Serpelicach nad Bugiem, odbędzie się pierwszy koncert w ramach wydarzenia – Klasyczne Koncerty w Gminie Sarnaki, Przystanki Muzyczne IV Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego.

Koncert „Od Mozarta do Moniuszki. Poranek z Muzyką Klasyczną” odbędzie się o godzinie 12.00 w kościele pw. Św. Piotra i Pawła w Serpelicach. Podczas koncertu wystąpią znani i cenieni śpiewacy: Ewelina Szybilska (laureatka Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury jako najlepsza śpiewaczka operowa w Polsce w 2021 roku) i Łukasz Gaj (tenor, dyrektor Centrum Paderewskiego, wieloletni solista Opery Wrocławskiej).

Towarzyszyć im będzie Mirosław Feldgebel – fortepian (laureat I nagrody w Torneo Internazionale di Musica w Turynie, grał w Carnegie Hall w Nowym Jorku, Musikverein w Wiedniu, Sali Pleyel w Paryżu, Concertgebouw w Amsterdamie, Gran Teatre del Liceu w Barcelonie i Omotesando w Tokio). Narratorami tego wydarzenia będą Krzysztof Korwin-Piotrowski (dyrektor artystyczny Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego, reżyser, ORFEO Fundacja im. B. Kaczyńskiego w Warszawie) oraz Magdalena Rudnik (dyrektor GOK w Sarnakach).

Repertuar koncertu obejmuje utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta, Fryderyka Chopina, arie i duety z oper Giuseppe Verdiego oraz pieśni Stanisława Moniuszki. Drugi koncert w ramach wydarzenia odbędzie się 10 września o godz. 18.30 w kościele pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Sarnakach. Organizatorem wydarzenia jest Gmina Sarnaki oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, Fundacja Orfeo oraz Bialskie Centrum Kultury.

Foto i info: GOK Sarnaki

(KU)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%