Zamknij

Historyczny rekord dla miasta

19:57, 08.10.2024 PM Aktualizacja: 19:59, 08.10.2024
Skomentuj

28 września zapisał się na kartach historii miasta na stałe, a kojarzył będzie się wyłącznie z ogromną mobilizacją i pobitym rekordem Polski. 

W Parku Przemysłowym, czyli dawnej Cukrowni Sokołów, w ramach obchodów 600-lecia Sokołowa, aż 635 par – czyli 1270 osób – wspólnie zatańczyło ten narodowy taniec, bijąc tym samym poprzedni rekord Polski, który należał do Wolina, gdzie udział wzięło 530 par. Atmosfera wydarzenia była niezwykła. Przez miesiąc mieszkańcy Sokołowa oraz okolicznych miejscowości intensywnie przygotowywali się do tego wyjątkowego momentu.

- Kochani, obecnie mamy 585 par, rekord jest już w naszych kieszeniach, jednak zróbmy to dla siebie, zróbmy to dla miasta i zbierzmy 600 par na 600-lecie. To jedynie 15 par, niedługo zaczynamy, dołączcie do nas! - zwracała się z mobilizacją przed rozpoczęciem bicia rekordu do mieszkańców burmistrz Iwona Kublik.

No i udało się namówić, nie tylko 30 osób, czyli 15 par, ale o wiele, wiele więcej, Łącznie o godz. 16:00 do bicia rekordu przystąpiło aż 635 par. Co daje wspaniały wynik, przekraczający dotychczasowy rekord o równe sto par.

Organizatorzy zadbali o każdy szczegół. Tańczono poloneza a-moll „Pożegnanie Ojczyzny” Michała Kleofasa Księcia Ogińskiego – dawnego właściciela miasta Sokołów Podlaski. Przestrzeń została odpowiednio nagłośniona i zabezpieczona, aby pomieścić imponującą liczbę uczestników. Muzyka rozbrzmiewała także na żywo w wykonaniu orkiestry OSP Sokołów Podlaski, co dodawało wydarzeniu podniosłego charakteru.

Jak podkreśliła Iwona Kublik, Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski: „To nie tylko spektakularny sukces liczbowy, ale przede wszystkim dowód na to, jak silna jest więź między mieszkańcami Sokołowa i jak wielka jest ich duma z 600-letniej historii miasta.

- Kochani, udało się! Mamy to! 635 par, w rytm jednego tańca, tańca narodowego, który kojarzy się z nami i naszym miastem. Jestem z Was ogromnie dumna. Sokołowianie pokazali, że potrafią współpracować i zjednoczyć się wokół inicjatyw promujących i wzmacniających nasze miasto. Polonez tak bliski Sokołowianom, zatańczony w takiej skali, jest hołdem dla naszej przeszłości i pięknym prezentem dla naszego miasta w roku jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich. Za rok znowu to powtórzymy, zaprosimy sąsiednie miasta i pokażemy, że tradycja i kultura jest dla naszego miasta ważna - dziękowała zebranym i obecnym na wydarzeniu rekordzistom burmistrz.

Wydarzenie „600 par na 600-lecie” zainspirowało setki osób do wzięcia udziału w tej wspólnej inicjatywie, a liczba uczestników przekroczyła oczekiwania.

- W poprzednich edycjach podobnych wydarzeń liczba par była znacznie mniejsza, co sprawia, że osiągnięcie Sokołowa Podlaskiego ma tym większe znaczenie. Ostatecznie udział wzięło więcej par niż zakładano w pierwotnych planach, co tylko potwierdza ogromne zaangażowanie lokalnej społeczności. Ta rekordowa inicjatywa, będąca częścią obchodów 600-lecia Sokołowa Podlaskiego, stanowi doskonały przykład, jak lokalne społeczności mogą wspólnie tworzyć coś wyjątkowego. Wysiłek, współpraca i wspólny cel połączyły pokolenia – od najmłodszych uczestników po tych najstarszych. Polonez, będący częścią polskiego dziedzictwa kulturowego, zyskał w tym dniu nowy wymiar – stał się symbolem jedności i wspólnoty Sokołowa Podlaskiego - podsumowują organizatorzy.

 

 

 

(PM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%