Zamknij

Piknik ekologiczny dla całej gminy

14:18, 02.06.2023 PM Aktualizacja: 14:18, 02.06.2023
Skomentuj

Do Skibniewa przyjechały wszystkie placówki oświatowe z terenu gminy Sokołów Podlaski.

A było warto! Tego dnia terenu zielone za szkołą w Skibniewie-Podawcach zamieniły się w ekologiczną stolicę dobrej zabawy. Nie brakowało animacji dla dzieci, zabaw ruchowych i rywalizacji sportowych. A na każdego czekał także ciepły posiłek, o który zadbali rodzice uczniów.

- Chcieliśmy, aby ten dzień dzieci spędziły w dobrej atmosferze i na aktywnościach, które nie tylko pozwolą im dobrze spędzić czas na świeżym powietrzu, ale przemycą do ich podświadomości to, czego mogą się tutaj dziś nauczyć. A stoisk edukacyjnych jest naprawdę dużo. Każdy znajdzie coś dla siebie - mówił wójt gminy Janusz Kur.

Było przeciąganie liny, były zadania sprawnościowe, pamiątkowe zdjęcia i faktycznie mnóstwo stoisk ekologicznych, na których można było poznać tajniki proekologiczne.

- Dzieci mogą zrobić kulkę z nasionami, zobaczyć jak funkcjonuje elektrownia wodna czy wiatrowa, zrobić samodzielnie pamiątki rękodzielnicze, a także jest coś dla miłośników cyfrowego życia. Największym zainteresowaniem cieszy się dzisiaj górski spacer, na który uczestnicy mogą wybrać się dzięki okularom VR. Myślę, że oferta jest bogata, a czas spożytkowany bardzo aktywnie i przede wszystkim z możliwością zwiększenia świadomości dzieci na temat ekologii - mówiła animatorka Dagmara z Edukacji Ekologicznej.

Tego dnia dzieciom z gminnych placówek dopisała nie tylko pogoda, ale głównie chęć do zabawy i aktywnego spędzania czasu z kolegami i koleżankami na zaproponowanych aktywnościach.

(PM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%