Zamknij
REKLAMA

Łukasz udusił Ludmiłę spodniami od dresu. Jest decyzja sądu

08:00, 30.01.2023 KL
Skomentuj

To, co wydarzyło się w Sokołowie Podlaskim, mrozi krew w żyłach. Łukasz S. w Mokobód z zimną krwią udusił swoją żonę Ludmiłę S. spodniami dresowymi, gdy dowiedział się, że kobieta chce od niego odejść. 

Siedlecki Sąd Okręgowy skazał mężczyznę na 15 lat więzienia. Prokuratura w Sokołowie Podlaskim i rodzina ofiary odwołali się od wyroku, żądając 25 lat pozbawienia wolności. Sąd Apelacyjny w Lublinie utrzymał jednak w mocy wcześniejszy wyrok. Brat ofiary, oburzony niskim wyrokiem wymiarem kary, pyta, ile jest warte ludzkie życie.

Do dziś pozostaje w pamięci mieszkańców Sokołowa Podlaskiego to, co działo się 8 stycznia 2021 roku w jednym z mieszkań starej kamienicy. Wieść o potwornej zbrodni błyskawicznie obiegła cały kraj. Łukasz S. i Ludmiła S. zaraz po ślubie byli przykładnym małżeństwem. Na świat przyszła również ich córeczka Patrycja, która miała na wieki scementować ich małżeństwo. Stało się jednak inaczej. Po narodzinach dziecko 33-letni Łukasz S. pokazał, na co go stać. Zaczął pić, przegrywał pieniądze i znęcał się nad żoną.

Ludmiła miała dość. Uciekła od męża, złożyła wniosek o rozwód i z 6-letnią Patrycją przeprowadziła się centrum Sokołowa Podlaskiego. Chciała zacząć nowe, lepsze życie, bez męża tyrana u boku. Zaborczy Łukasz S. nie dał za wygraną. Odwiedził Ludmiłę, gdy ich córeczka była u dziadków i kazał wycofać wniosek o rozwód. Wtedy rozegrał się horror.

- Gdy Ludmiła nie zgodziła się i potwierdziła, że będzie rozwód wpadłem w szał - zeznawał w siedleckim sądzie Łukasz S. - Chwyciłem jej dresy i zacząłem dusić. Nie przestawałem, aż upadła. Później sprawdziłem puls, upewniłem się, że żona nie żyje i uciekłem - opowiadał bez mrugnięcia okiem.

Sąd Okręgowy w Siedlcach skazał zabójcę Ludmiły na 15 lat więzienia. Oskarżająca go prokuratura w Sokołowie Podlaskim i rodzina złożyli apelację, wnioskując o wyrok 25 lat więzienia. W grudniu 2022 roku zapadł prawomocny wyrok.

- Niestety Sąd Apelacyjny w Lublinie utrzymał w mocy wyrok siedleckiego sądu skazując zabójcę na 15 lat - poinformował Leszek Soczewka, szef sokołowskiej prokuratury.

Brat zamordowanej kobiety nie kryje oburzenia decyzją sądu.

- To skandal, że zabójca Ludmiły dostał tylko tyle - mówi 32-letni Viacheslaw Fedchenko z Ukrainy. - Szok i kpina, bo widać po tym wyroku, ile jest warte ludzkie życie - żali się. - Przecież ten zabójca wyjdzie na wolność za 13 lat lub wcześniej za dobre zachowanie i będzie się śmiał wszystkim w twarz! - mówi brat Ludmiły.


                                                                                                                                                                                                                                                       AW

(KL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

m sokom soko

0 0

Przywrócić kare śmierci 19:03, 03.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%