Zamknij
REKLAMA

Bramy Aleksandrii zostaną otwarte już niedługo

12:51, 24.03.2023 PM Aktualizacja: 12:52, 24.03.2023
Skomentuj

Od kilkunastu miesięcy trwa remont siedleckiego parku Aleksandry Ogińskiej.

Mieszkańcy na ten czas musieli omijać park i jedyne przez metalowe ogrodzenie śledzili postępy prac. Wśród zaplanowanych zmian znalazło się powiększenie placu zabaw dla dzieci z oddzielnymi strefami wiekowymi, budowa altany, nagłośnienie, monitoring, remont alejek, a także budzący niemałe emocje remont mostku, który jak potwierdził wykonawca zostanie odnowiony według projektu.

Prace remontowe według planu mają zakończyć się w maju 2023. Jak widać po podejmowanych działaniach miasta, termin ten jest osiągalny.

22 marca prezydent miasta Andrzej Sitnik podpisał umowy o współpracy z jednostkami odpowiedzialnymi za działania kulturowe i turystyczne na terenie miasta. W tym przypadku dotyczyły one projektu „Rewaloryzacja zabytkowego Parku Miejskiego Aleksandria w Siedlcach”, który jest realizowany w ramach działania 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwoju zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

- Porozumienia zostały zawarte z Polskim Towarzystwem Turystyczno – Krajoznawczym oddział Podlasie w Siedlcach oraz Muzeum Regionalnym. Jednostki podejmą szereg działań mających na celu promocję i kulturę regionu, a także parku. Zadania będą kulturalne, artystyczne, edukacyjne, informacyjne - mówił podczas spotkania Andrzej Sitnik.

Podpisane umowy pozwolą m.in. na organizację spotkań i wędrówek po parku pod czujnym okiem przewodnika, organizację wystaw plenerowych, a także wydarzeń kulturalnych.

Oficjalne otwarcie parku nastąpi 23 czerwca.

 

fot.: UM Siedlce

(PM)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

zielonyzielony

0 0

mosteczek kłania się. 15:36, 24.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%