Zamknij

To nie jest łatwa kadencja

13:51, 15.03.2023 RED Aktualizacja: 13:54, 15.03.2023
Skomentuj

Obecna kadencja w niektórych gminach nie należy do najłatwiejszych dla włodarzy lokalnych samorządów.

Okres pandemii, wojny na Ukrainie i drastyczny wzrost cen surowców i materiałów podniósł poprzeczkę dla realizacji inwestycji. Niektóre samorządy, mimo niesprzyjających okoliczności, świetnie poradziły sobie z problemami. Wśród nich znajduje się gmina Suchożebry.

- Poprawa jakości życia mieszkańców to priorytet w planowaniu inwestycji - mówi wójt gminy Suchożebry Krzysztof Bujalski. - Sukcesywnie inwestujemy w drogi i chodniki. Zakupiliśmy dwa samochody strażackie, doposażamy ekwipunki strażaków, remontujemy strażnice i świetlice wiejskie - dodaje.

Gmina nie zapomina o najmłodszych mieszkańcach. Wśród inwestycji i rozwoju przychylnym okiem władze spojrzały także w stronę dzieci. Rozbudowano dla nich placówkę oświatową w Krynicy, przy której pojawiło się nowe przedszkole. Postawiono również na rozwój infrastruktury sportowej - wybudowano boisko w Krześlinie i wiele centrów rekreacyjnych z altanami i placami zabaw. Szkoły i przedszkola są remontowane, a sale lekcyjne posiadają nowoczesny sprzęt.

- Inwestycje to wizytówka każdego samorządu. W gminie Suchożebry było ich naprawdę wiele, m.in. zakup pojazdu specjalnego do ciśnieniowego czyszczenia kanalizacji, agregatu prądotwórczego dla stacji ujęcia wody w Krynicy, wymiana oświetlenia na LED i wiele innych - wymienia włodarz gminy.

O dobrych rzeczach warto mówić, aby w gąszczu różnych informacji pojawiały się także te pozytywne.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(6)

radnyradny

7 5

pokaż pan te samochody o których się pan tak wypowiadasz mają już przecież ponad 20 lat 06:22, 16.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

PelePele

4 5

Pańskie ucho konia tłucze. Jak to się mówi. 08:27, 16.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

były zwolennik wójtabyły zwolennik wójta

6 6

Pokarz pan te drogi i chodniki, stare samochody strażackie, to radni wymusili na wójcie budowę przedszkola w Krynicy, z resztą szkoda pisać o tym włodarzu, szkoda czasu 08:34, 16.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OszukanyOszukany

7 7

Same kłamstwa. Temu panu już dziękujemy. Samochody stare używane wymusili strażacy i radni. Rozbudowa szkoły w Krynicy wymuszona przez radę bo ten pan był przeciwny. Centra rekreacyjne śmiechu warte, brzmi dumnie ale to tylko altany z funduszy sołeckich, ich realizacja spadła na barki sołtysów. Niekompetentna kadra w urzędzie zatrudniona po znajomości, kierownik który nie ma szklanej kuli by cokolwiek wiedzieć. A te świetlice dla kogo? skoro mieszkańcy nie mogą z nich korzystać? Bo wójt traktuje jak swoje i kto mu się podoba dostaje zgodę na użytkowanie. Jedna wielka patologia. Wszystkie instytucje którym przyszło cokolwiek uzgadniać z tym panem mają o nim to samo zdanie. Nie potrafi nawet kulturalnie rozmawiać. Tylko do kamer i fleszow fałszywe uśmiechy kieruje. 09:40, 16.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StraszneStraszne

6 1

Zły to ptak, co swoje gniazdo kala. 20:47, 16.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zły to ptak, co swojZły to ptak, co swoj

4 1

Jak kto lubi, czy też woli to mąciciel ten jest z woli, lecz nie narodu on ujada z zemsty głodu. 17:38, 17.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%