Zamknij
REKLAMA

Chodów pomógł na słodko

15:38, 12.03.2023 PM Aktualizacja: 22:39, 12.03.2023
Skomentuj

Niedziela 12 marca choć nie jest Niedzielą Miłosierdzia to wierni uczęszczających do kaplicy w Chodowie okazali ogromne serce.

Po mszy świętej w kaplicy w Chodowie można było zakupić przygotowane pakiety do niedzielnej kawy, a tym samym wesprzeć zbiórkę dla 3-letniej Hani. Inicjatywa Koła Gospodyń Wiejskich Chodowianki spotkała się z ogromną aprobatą mieszkańców. Tuż po zakończonej mszy świętej pod kaplicą wszyscy obecni chętnie wspierali zbiórkę i akcję charytatywną. 

Mieszkańcom Chodowa nie przeszkadzał ani mroźny wiatr, ani pośpiech przed niedzielnym obiadem. Przygotowane słodkie pakiety rozeszły się w mgnieniu oka, a puszki zbiórkowe wypełniły banknotami. Jest to niewątpliwie zasługa działającego na terenie miejscowości Koła Gospodyń Wiejskich, ale także słów wikariusza parafii Suchożebry, który podczas ogłoszeń przypominał o możliwości wsparcia zbiórki, dając parafianom dobry przykład.

- Nasze koło powstało niedawno. Staramy się angażować w różne inicjatywy, również te charytatywne. Dzisiaj przyłączyliśmy się do akcji organizowanej w naszej parafii Suchożebry. Cieszymy się, że nasi mieszkańcy chętnie odpowiedzieli na naszą propozycję pomocy. To kolejny przykład na to, że mamy w Chodowie cudownych ludzi skorych do pomocy i chętnie biorących udział w naszych akcjach. Dzisiejsza zbiórka nie jest ostatnią, planujemy już kolejne inicjatywy. Zwłaszcza, że dzisiaj udało nam się sprzedać wszystkie przygotowane pudełka z ciastkami - mówiła przewodnicząca KGW Chodowianki Emilia Stańczuk.

Tego dnia KGW Chodowianki dzięki wielkim sercom mieszkańców zasiliło konto zbiórkowe Hani kwotą 3139 złotych.

(PM)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%