Zamknij

Korczew cofnął się w czasie o 100 lat

Oprac. KS 16:10, 26.09.2022 Aktualizacja: 16:13, 26.09.2022
Skomentuj

25 września w Korczewie odbyła się impreza pod nazwą Magia lat 20-tych. Jej organizatorem było Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu w partnerstwie z Gminą Korczew, Fundacją Pałac w Korczewie, Samorządem Województwa Mazowieckiego oraz we współpracy z Narodowym Centrum Kultury.

Impreza została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dotacji Urzędu Marszałkowskiego woj. mazowieckiego, ze środków LGD oraz Gminy Korczew. Uroczystość rozpoczął wójt Sławomir Wasilczuk, prezes SLGD „Tygiel Doliny Bugu” Agnieszka Wojtkowska, przewodnicząca rady gminy Korczew Barbara Roszuk oraz właściciele Pałacu w Korczewie Beata Ostrowska-Harris i Aleksander Harris.

W imprezie uczestniczyło ok. 200 osób, zaproszeni goście, burmistrzowie i wójtowie należący do LGD. Uroczystość prowadziła Dorota Frasunkiewicz, która znakomicie wywiązała się z roli konferansjerki. Na imprezie królowała muzyka z lat 20. O właściwą oprawę zadbały takie zespoły jak: Warszawska Kapela z Targówka, Chór Wokaliza, Anna Maria Adamiak, Stylowa Orkiestra Taneczna oraz Klasyka Polskiego Rocka z repertuarem piosenek z lat 20-tych na rockowo. Zawodowi tancerze ze szkoły muzycznej Swing Avenue z Warszawy dali niesamowity pokaz tańca towarzyskiego połączony z konkursami i zabawami dla publiczności. Z kolei ranczerzy z Sielanki z Drażniewa zaprezentowali wspaniały pokaz konny ze strojami z epoki.

Na placu była okazja obejrzeć zabytkowe auta i motocykle oraz niesamowite miniczołgi. Ponadto można było znaleźć stoiska z lokalnymi produktami min.: Pasieka Pod Kaliniakiem ze Szczeglacina, Młyn Zbożowy „Bracia Górscy” z Repek, Dażynka Nadbużańskie Smaki z Rotek, Piekarnia Cukiernia Korczew, Koło Gospodyń Wiejskich „Korczewianki”, „Bajeczna” lody tradycyjne - Marzena Sawicka z Drohiczyna, Manufaktura Słodyczy - Izabela Hanusz, Anna Łagoda z wyrobami z drewna, Ewa Andrzejczuk-Gozdek z piernikiem artystycznym, Zbigniew Jakonowski z laserową płaskorzeźbą w drewnie oraz Monika Mazurek z sękaczami.

Na imprezie swoje stoisko promocyjno-informacyjne zorganizowała także Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych Oddział Zamiejscowy w Siedlcach oraz Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna, która przyjechała kamperem promocyjnym „Mazopodróże”. Stoisko zorganizowało także Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu, które prowadziło quiz z nagrodami na temat obszarów chronionych na terenie LGD, w którym mogli wziąć udział wszyscy uczestnicy wydarzenia.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji. Na placu uczestnicy mogli podziwiać iluzjonistę, szczudlarza oraz klauna. Impreza miała na celu zwiększenie zainteresowania mieszkańców historią, tradycją oraz kulturą, zwiększenie zainteresowania turystów regionem nadbużańskim, a także miała na celu na nowo ożywić częściowo spalony zabytek. Organizatorom zależało na tym, żeby o Pałacu w Korczewie dowiedziało się jak najwięcej osób, a przede wszystkim turystów z Warszawy. To miejsce jest perłą na Podlasiu Nadbużańskim, jednym z nieodkrytych skarbów w naszym kraju, impreza niewątpliwie spowodowała zwiększenie zainteresowania regionem.

Honorowy patronat nad imprezą objął: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Siedlecki, Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna. Patronat medialny nad imprezą sprawowało "Życie Siedleckie".

(Oprac. KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Albert Albert

0 0

Nie długo wszystkie miasta w Polsce cofnął się o 100 lat

00:14, 29.09.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%