Zamknij

Za wczasy zapłacili w bonach już ponad 100 mln zł

10:38, 21.08.2020 MM Aktualizacja: 19:39, 21.08.2020
Skomentuj

Mieszkańcy województwa mazowieckiego do 19 sierpnia aktywowali już 107 tys. bonów turystycznych. W sumie na Mazowszu te świadczenia może otrzymać niemal 620 tys. osób. W całym kraju Polacy wykonali ponad 143 tys. transakcji bonami. Suma zrealizowanych płatności przekroczyła 100 mln zł.

Świadczenie aktywowało do tej pory około 17 proc. uprawnionych w regionie. W sumie z bonów może skorzystać w całej Polsce ponad 4 miliony osób, z czego przeszło 718 tys. uprawnionych już aktywowało bon. Jest na to dużo czasu, bo bon można uruchomić nawet tuż przed wyjazdem na wakacje, a można nim płacić do końca marca 2022 roku – informuje Małgorzata Korba z biura prasowego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Bon wynosi 500 zł na każde dziecko, na które rodzic pobiera świadczenie Rodzina 500+. Na dziecko z niepełnosprawnością przysługuje dodatkowy bon. Nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Można nim płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski w podmiotach, które znajdują się na liście prowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną – dodaje Małgorzata Korba. Lista jest na stronach: www.bonturystyczny.gov.plwww.pot.gov.pl.

Obsługa świadczenia odbywa się przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS (PUE). Specjalna zakładka z bonem widnieje na profilu w PUE tego rodzica, który pobiera świadczenie Rodzina 500+. Bon trzeba aktywować, potwierdzając swój numer telefonu komórkowego i adres e-mail. Rodzic otrzymuje wtedy unikalny kod płatności, który podaje podczas zapłaty za usługi turystyczne.

Do 19 sierpnia Polacy wykonali ponad 143 tys. transakcji bonami. Suma zrealizowanych płatności przekroczyła 100 mln zł.

 

 

Fota: Domki Mielenko

Źródło: eGarwolin, ZUS

 

 

(MM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%